Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā 0 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 22. novembris
Aldis, Alfons, Aldris

Honkongā protestētāji ielauzušies parlamentā

Honkongā pret valdību noskaņotie protestētāji pirmdienas vakarā ielauzušies reģionālā parlamenta plenārsēžu ēkā.

Demonstranti, kas bija tērpušies ķiverēs un kuru sejas aizsedza aizsargbrilles un maskas, pirms iekļuva ēkā vairākas stundas ar metāla stieņiem dauzīja ēkas durvis un logus.

Viņi izmantoja lietussargus, lai pasargātos no policijas raidītās asaru gāzes un slēptu savu identitāti no novērošanas kamerām.

Ēkā protestētāji norāvuši no sienām Honkongas administrācijas amatpersonu portretus un sadauzījuši novērošanas kameras. Citi klejo pa ēkas gaiteņiem, mediju operatoru pavadībā.

Simtiem protestētāju nonākuši galvenajā sēžu zālē, kur skandina saukļus un izkāruši plakātus, kas vērsti pret valdību un tās tirānisko rīcību, tostarp virzot pretrunīgo likumprojektu par tiesājamo izdošanu Ķīnai.

Tikmēr citi protestētāji ārpusē turpina dauzīt stikla paneļus, lai paplašinātu iegūtās ieejas ēkā, bet vēl citi sākuši celt barikādes, lai aizturētu policiju.

Parlamenta ēkas sienas noklātas ar grafiti, bet plenārsēžu zālē uz spīkera tribīnes protestētāji pacēluši britu koloniālās ēras karogu.

Neapmierinātība ar iespējamo tiesājamo izdošanu Ķīnai Honkongas iedzīvotājus ir saliedējusi plašākajiem protestiem kopš 2014. gada, jo cilvēki bažījas par pilsonisko tiesību zaudēšanu.

Paralēlos protestos pirmdienas vakarā pusmiljons cilvēku devās gājienā, ko organizēja grupa Pilsoniskā cilvēktiesību fronte.

Valdības preses pārstāve informēja, ka 43 protestētāji un policisti nogādāti slimnīcā.

Pirmdiena sākās ar vardarbīgām sadursmēm starp demonstrantiem un policiju pirms svinīgās karoga pacelšanas par godu 22. gadadienai kopš atkal apvienošanās ar Ķīnu.

Protestētāji baidās no Ķīnas tiesību sistēmas un uzskata, ka izdošanas likumprojekts iegrožos bijušās britu kolonijas autonomiju, kas garantēta līdz 2047. gadam.

Honkongā pēdējā mēneša laikā protesti notikuši bieži. Pēc iepriekšējiem protestiem Ķīnas atbalstītā Honkongas līdere Kerija Lama pretrunīgi vērtētā likumprojekta izskatīšanu atlika uz nenoteiktu laiku.

Viņa arī divas reizes publiski atvainojās, bet protestētāji joprojām pieprasa viņas demisiju un neatkarīgu izmeklēšanu par policijas vardarbīgo vēršanos pret demonstrantiem.

Jaunākajam protestu vilnim Honkongā nav rādu izteiktu līderu kā 2014. gada protestos, kurus vadīja Džošua Vons un Neitans Lovs.

(papildināta visa ziņa)

 

 

Top komentāri

ūjā
ū
Kad izsviedīs Krievijas autokratu?
hmmm
h
Un šī ir jaunā Hokongas himna: https://www.youtube.com/watch?v=-kvx1jB86ZM
GoodMaan&ParexK&K
G
Honkongā kad vietējā marionetvara pārāk daudz sāk kalpot Ķīnas lielvaras interesēm uzreiz dabū pizdzuļeij no tautas. Latvijā kad vietējā marionetvara kalpodama PSRS boļševiku un Kremļa krievbandītu interesēm atļaujot tiem izrīt sili, tauta pirž dīvānā un bez apstājas balso par naclopiem un svoločiem.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits