Igaunijas parlamenta deputāts no Zaļo partijas Valdurs Lahvē savā runā simtiem mītiņa dalībnieku norādīja: "Atbalstot Tibetas neatkarību, mēs atbalstām arī savu neatkarību."
Pirms ceremonijas tika ievērots minūti ilgs klusuma brīdis Ķīnu pirmdien satricinājušās postošās zemestrīces upuru piemiņai.
Igaunijas un Tibetas kultūras biedrības valdes priekšsēdētājs Laurs Jarvs pastāstīja, ka pagājušo svētdien sākusies starptautiska desmit dienu ilga akcija, kuras ietvaros alpīnisti no visas pasaules protestē pret cilvēktiesību pārkāpumiem un represijām Tibetā.
Sarkanas dūmu sveces tiek iedegtas Alpu un Pireneju virsotnēs, Norvēģijas, ASV un Meksikas kalnos, kā arī daudzos citos kalnu masīvos.
Akciju Igaunijā organizēja Igaunijas un Tibetas kultūras biedrība un pilsoņu kustība "Par Tibetas brīvību" ar Igaunijas un Tibetas parlamenta grupas un Budisma institūta atbalstu.
Ķīnas Tibetas autonomajā rajonā un apkārtējās tibetiešu apdzīvotās teritorijās martā notika tibetiešu nemieri pret Ķīnas pārvaldi Tibetā, kas bija lielākie nemieri aptuveni 20 gadu laikā. Tibetas valdība trimdā ir paziņojusi, ka šajos nemieros gājuši bojā 203 cilvēki, tūkstotis ievainoti un vairāk nekā 500 aizturēti, bet Ķīnas valdība apgalvo, ka tajos gājuši bojā 20 cilvēku.
Pēc šiem nemieriem dažādās pasaules valstīs ir notikuši protesti pret Ķīnas varas iestāžu represijām Tibetā.
Ķīna ir okupējusi Tibetu kopš 1951.gada un daudzkārt apsūdzēta centienos izskaust tibetiešu kultūru, īstenojot politiskas un reliģiskas represijas, kā arī veicinot ķīniešu migrāciju uz Tibetu. Ķīnas izveidotais Tibetas autonomais rajons aizņem tikai aptuveni pusi no kādreizējās neatkarīgās Tibetas valsts teritorijas, pārējā daļa ir iekļauta apkārtējās Ķīnas provincēs.