Prezidenta Džoko Vidodo 33 miljardus dolāru vērtais jaunās galvaspilsētas projekts vēl ir jāapstiprina parlamentam, tomēr valdība jau ir piešķīrusi līdzekļus zemes iegādei šogad.
Sabiedrisko ēku pārvaldes ministrija, kura ir atbildīga par projektu, lielāko daļu finansējuma novirzījusi pasākumiem cīņai ar Covid-19, pavēstīja Indravati.
"Viņi ir novirzījuši savu budžetu slimnīcu modernizācijai," sacīja Indravati.
Tomēr Plānošanas ministrija turpina konkursu par jaunās pilsētas ģenerālplānu.
Jaunā galvaspilsēta atradīsies līdzās reģionālās nozīmes pilsētām Balikpapanai un Samarindai un tā atradīsies Dienvidaustrumāzijas salu valsts ģeogrāfiskajā centrā.
Holandiešu kolonistu pirms 500 gadiem dibinātā Džakarta ir viena no visstraujāk slīkstošajām pilsētām pasaulē. Ja procesi turpināsies pašreizējā tempā, līdz 2050.gadam trešā daļa pilsētas teritorijas būs zem ūdens, brīdina vides eksperti.
Problēma pamatā ir saistīta ar pārmērīgu gruntsūdeņu ieguvi.
Pašreizējo galvaspilsētu Džakartu ar tās desmit miljoniem - kopā ar aglomerāciju 30 miljoniem - iedzīvotāju māc gan tādas likstas kā transporta sastrēgumi un gaisa piesārņojums, tā arī zemestrīču un plūdu draudi.
Džakartu, kuras sākotnējais nosaukums bija Batāvija, 1619.gadā nodibināja holandiešu kolonisti, un tā bija Nīderlandes Austrumindijas galvaspilsēta. 1949.gadā, Indonēzijai iegūstot neatkarību, pilsēta tika pārdēvēta par Džakartu.