"Esmu devis rīkojumu amatpersonām sagatavot izmantošanai PAC-3 un Aegis karakuģus," sacīja ministrs. Jāpiebilst, ka Patriot Advances Capability-3 (PAC-3) spēj notriekt tuvojošās raķetes lidojuma pēdējā stadijā.
Pretraķešu aizsardzības sistēmas plānots izvietot Okinavas salu ķēdē Japānas dienvidu daļā. Taču, lai varētu dot rīkojumu notriekt Ziemeļkorejas raķeti, vispirms būtu nepieciešams premjerministra Josihiko Nodas apstiprinājums.
Ziemeļkoreja pagājušajā nedēļā paziņoja, ka nākamajā mēnesī palaidīs raķeti satelīta nogādāšanai orbītā, lai gan šāds solis pārkāptu ANO noteikto aizliegumu pēc iepriekšējiem šādu raķešu startiem. Tuvākās kaimiņvalstis - Dienvidkoreja un Japāna - jau paudušas bažas par Ziemeļkorejas plāniem, vienlaikus mudinot Phenjanu no tiem atteikties.
Raķetes palaišana paredzēta starp 12. un 16.aprīli, lai pieminētu valsts dibinātāja Kima Irsena 100.dzimšanas dienu, vēsta Ziemeļkorejas oficiālā ziņu aģentūra. Ar raķeti Unha-3 paredzēts palaist vietējā ražojuma Zemes pētījumu satelītu Kwangmyongsong-3, aģentūrai paziņoja Korejas kosmosa tehnoloģiju komitejas preses pārstāvis.
Ziemeļkoreja norāda, ka šādi satelīti ir nepieciešami ekonomiskajai attīstībai un atbilst tās politikai par kosmosa izmantošanu miermīlīgiem mērķiem. Tā palaišana "lielā mērā pamudinās armiju un tautu (..) celt plaukstošu valsti", norāda aģentūra. "Izvēlēta droša lidojuma orbīta, lai nesējraķetes atlūzām nebūtu nekādas ietekmes uz kaimiņvalstīm," vēsta aģentūra.
Ziemeļkoreja izmantoja līdzīgus argumentus, lai pamatotu tāla darbības rādiusa raķetes palaišanu 2009.gada 5.aprīlī, paziņojot, ka kosmosā nogādājusi satelītu. Raķetes palaišana izpelnījās ANO Drošības padomes nosodījumu un sankciju pastiprināšanu.