Viņš arī aicināja starptautisko sabiedrību atzīt Sīrijas opozīciju, ka valsts likumīgo pārstāvi. Viņš ieteica Sīrijas opozīcijas dažādiem spēkiem apvienoties, lai "vienā balsī izteiktu savas tautas centienus, tādējādi spējot stāties pretī režīma tirānijai".
Arābu un Rietumvalstis līdz šim minstinājušās atzīt opozīcijas izveidoto Sīrijas Nacionālo padomi daļēji tādēļ, ka diplomāti norāda uz vienprātības trūkumu dažādu opozīcijas spēku starpā un nav skaidrs, vai tā spētu iegūt Sīrijas iedzīvotāju atbalstu.
Krievija un Ķīna ir divreiz izmantojušas veto tiesības ANO Drošības padomē, lai bloķētu tās rezolūcijas pieņemšanu par Sīriju. Pirmoreiz tas notika oktobrī, bet otrā reize bija februārī.
Kataras premjers pauda cerību, ka tikšanas ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu palīdzēs rast risinājumu Sīrijas krīzei un Krievija atbalstīs sankcijas pret vardarbīgo nemieru apspiešanu Sīrijā. Viņš uzsvēra, ka Krievijas un Ķīnas veto ANO drošības padomes rezolūcijai bija nepareizs signāls prezidenta Bašara al Asada režīmam.
Bijušais Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) ģenerālsekretārs Kofi Annans, kas iecelts par ANO un Arābu līgas īpašo sūtni Sīrijā, sestdien ieradies Damaskā. Viņš tiekas ar Asadu un pārliecinātu viņu meklēt politisku risinājumu valstī notiekošajai asinsizliešanai.
Sīrijā kopš pagājušā gada marta notiek nemieri pret prezidenta Bašara al Asada režīmu. ANO ģenerālsekretāra vietnieks politiskajās lietās Lins Pasko paziņojis, ka nemieros Sīrijā gājuši bojā vairāk nekā 7500 cilvēku. Savukārt Londonā bāzētās cilvēktiesību organizācijas "Sīrijas Cilvēktiesību observatorija" apkopotā informācija liecina, ka gada laikā jau ir nogalināti 8458 cilvēki. Sīrijas režīms tiek apsūdzēts asiņainā protestu apspiešanā, bet apgalvo, ka tā spēki cīnās pret bruņotiem kaujinieku formējumiem, kas nogalinājuši vairāk nekā 2000 Sīrijas karavīru.