G8 valstu grupā ietilpst ASV, Lielbritānija, Kanāda, Francija, Vācija, Itālija un Japāna, kā arī Krievija.
Attiecībā uz Sīriju līderi pieprasīs Damaskai ievērot pirms mēneša spēkā stājušos, taču plaši pārkāpto pamieru, kā arī īstenot ANO un Arābu līgas īpašā vēstnieka Kofi Annana sešu punktu miera plānu. Līderi arī varētu apsvērt nākamos soļus gadījumā, ja pamiers un miera plāns cieš neveiksmi.
Oficiālajā G8 sanāksmes dienas kārtībā dominēs jautājums par ekonomisko un politisko atbalstu Arābu pavasara pārtapšanai par demokrātiju.
Sagaidāms, ka G8 līderi mudinās rast mierīgu un sarunu ceļā panāktu risinājumu Irānas strīdam ar Rietumiem par tās kodolprogrammu. Nākamajā nedēļā Bagdādē notiks Irānas un lielvaru sarunas par pretrunīgi vērtēto Teherānas kodolprogrammu. Rietumvalstis apsūdz Teherānu, ka tā cenšas izstrādāt kodolbruņojumu, taču pati Irāna apgalvo, ka tās kodolprogramma domāta tikai civiliem mērķiem.
Tāpat G8 līderi apspriedīs bažas, ka Ziemeļkoreja varētu sarīkot trešo kodolizmēģinājumu. Trīs no G8 valstīm - ASV, Krievija un Japāna - piedalās strupceļā nonākušajās sešu pušu sarunās par Ziemeļkorejas kodolprogrammu.
"Lielais astoņnieks" jau ir paziņojis, ka plāno tālāk mobilizēt ar drošības jautājumiem nesaistītu ilgtspējīgu palīdzību Afganistānai pēc tam, kad NATO spēki afgāņu kolēģiem 2014.gadā nodos kontroli pār drošību.
Tāpat G8 vēlas atbalstīt centienus īstenot demokrātiskas reformas un nacionālo izlīgšanu Mjanmā. G8 apsver sankciju mīkstināšanu, lai atbalstītu reformas, un eventuāli izbeigt Mjanmas starptautisko izolāciju. Paredzams, ka G8 līderi prasīs Mjanmai īstenot tālākas reformas, atbrīvot visus atlikušos politieslodzītos, izbeigt vardarbību etnisko minoritāšu rajonos, atvērt pieeju konflikta zonām un pārraut militāros kontaktus ar Ziemeļkoreju.