Streiks tika vainots nāves gadījumos, jo vairums Kenijas iedzīvotāju nevar atļauties privātu maksas veselības aprūpi. Viens no parlamenta deputātiem televīzijas intervijā pastāstīja, ka streika laikā viņa vēlēšanu apgabalos aprūpes trūkuma dēļ miruši 24 cilvēki.
Valdības un arodbiedrības amatpersonas parakstīja vienošanos, lai atrisinātu strīdus, tostarp par darba samaksu, sacīja Kenijas Ārstu, farmaceitu un zobārstu arodbiedrības ģenerālsekretārs Ouma Oluga.
Viņš piebilda, ka ārsti atsāks darbu piektdien, lai gan vienošanās paredz, ka tas jāatsāk nekavējoties.
Kenijas prezidents Uhuru Kenjata pagājušajā nedēļā draudēja atlaist 5000 streikojošos ārstus, ja viņi neatgriezīsies darbā. Pirms tam septiņām arodbiedrības amatpersonām, kas atteicās izbeigt streiku, tika piespriests viena mēneša cietumsods par necieņu pret tiesu.
Oluga sacīja, ka vislielākais ārstu panākums ir vienošanās tekstā paredzētais, ka ārstiem tagad jāstrādā tikai 40 stundas nedēļā, bet par virsstundām pienākas kompensācija. Iepriekš ārstiem valsts slimnīcās vajadzēja būt pieejamiem jebkurā laikā.
Ārsti ar streiku mēģināja panākt, lai tiktu īstenota 2013.gada kolektīva vienošanās, pēc kuras valdībai ir pienākums palielināt darba samaksu, atjaunot pussagruvušās valsts slimnīcas un nodrošināt ārstu apmācību.
Valdība bija paziņojusi, ka neatzīst šo kolektīvo vienošanos. Darba tiesa tagad uzraudzīs šīs vienošanās īstenošanu 60 dienu laikā, sacīja Oluga.