"Mēs atbalstīsim viņu centienus noteikt pašiem savu nākotni vienotākā, drošākā, neatkarīgā un pārtikušā Ukrainā," sacīja valsts sekretārs.
"Veiksmīga šo vēlēšanu norise no jauna apstiprina Ukrainas apņemšanos īstenot demokrātisku procesu. Savienotās Valstis turpinās strādāt ar Ukrainas tautu un jaunievēlēto prezidentu, lai celtu, balsoties šajā demokrātijas uzvarā," norādīja Kerijs.
"Savienotās Valstis ciena Ukrainas suverenitāti un teritoriālo integritāti, nosoda un noraida Krievijas īstenoto Krimas okupāciju un centienus to anektēt, un joprojām ir apņēmības pilnas strādāt kopā ar Ukrainu un citiem partneriem, lai rastu šim konfliktam mierīgu atrisinājumu."
Kerijs arī cildināja "drosmi" un apņēmību", ko vēlētāji izrādījuši Ukrainas austrumos, kur promaskaviskie separātisti centās izjaukt vēlēšanas.
Svētdien notikušajās Ukrainas prezidenta vēlēšanās uzvarējis uzņēmējas un Maidana kustības atbalstītājs Petro Porošenko, saņemot 54,22% balsu, pēc 90% protokolu apkopošanas pavēstīja CVK.
Otrajā vietā ar 13% balsīm ierindojusies ekspremjere un partijas "Batkivščina" ("Tēvzeme") līdere Jūlija Timošenko.
Krievijas diversanti un vietējo separātistu kaujinieki kopš aprīļa vidus Ukrainas austrumos sagrābuši vairākas valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus, piemēram, lidlaukus, bet uz ceļiem izveidojuši kontrolposteņus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes sākušas pretterorisma operāciju.
Krievija februāra beigās okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu, bet martā to anektēja. Starptautiskā sabiedrība nosodījusi Krimas okupāciju un tās aneksiju neatzīst. Sodot Krieviju par Krimas aneksiju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis jau noteikušas sankcijas vairākiem desmitiem Krievijas augstāko amatpersonu un Kremļa tuvākā loka cilvēku.