Martā piedzīvotais kiberuzbrukums bijis viens no lielākajiem ASV vēsturē un aiz tā stāv ārvalstu izlūkdienesti, atklāja aizsardzības ministra vietnieks Viljams Linns.
"Ir satraucoši, ka pēdējo desmit gadu laikā iebrucēji no ārvalstīm no aizsardzības uzņēmumu korporatīvajiem tīkliem ieguvuši terabaitiem datu," atzina augstā amatpersona. "Viena šāda uzbrukuma laikā šā gada martā tika paņemti 24 000 failu."
Ar šādu paziņojumu Linns nācis klajā, izklāstot Pentagona stratēģiju aizsardzībai kibertelpā.
"21.gadsimtā biti un baiti var radīt tikpat lielu apdraudējumu kā lodes un bumbas," sacīja Linns.
Viņaprāt, nākotnē kiberuzbrukumu mērķis būs ne tikai datu ieguve, bet arī ASV aizsardzības spēju vājināšana un pat cilvēku bojāejas izraisīšana.
Vērienīgais kiberuzbrukums šā gada martā bija vērsts pret kādu neidentificētu uzņēmumu, ar ko Pentagonam bijis līgums, pēcāk žurnālistiem apstiprināja ministra vietnieks.
Kiberuzbrukums bija saistīts ar sistēmām, kas tiek izstrādātas Savienoto Valstu Aizsardzības ministrijai.
"Mēs uzskatām, ka to veica kāds ārējās izlūkošanas dienests," atklāj amatpersona. "Citiem vārdiem sakot, aiz tā stāv kāda valsts."
Iepriekš par uzbrukumiem korporatīvajām un militārajām datorsistēmām ASV vainoja Ķīnu un Krieviju, taču šoreiz Linns atteicās minēt aizdomās turamo.
Kibernoziedznieku rokās nonākusī informācija ir tikpat "nozīmīga kā militārais aprīkojums", taču uzbrukums nav "kavējis sistēmas attīstību", apliecināja amatpersona.