Ķīna sev piederošo Everesta, kuru Ķīna dēvē tibetiešu vārdā par Džomolungmu, ziemeļu pusi ik gadu ļaus apmeklēt ne vairāk par 300 kāpējiem, bet alpīnisma sezona būs tikai pavasarī.
Viena no sarežģītākajām operācijām būs mirušo alpīnistu atlieku aizvākšana no tā dēvētās "nāves zonas", proti, kalna nogāzēm augstumā virs 8000 metriem.
Ķīna bāzes nometnēs Everestā jau izvietojusi arī īpašas šķirotavas, kuras paredzētas nolietotā alpīnistu ekipējuma - telšu, kempinga aprīkojuma, ēdampiederumu, skābekļa balonu - šķirošanai un attiecīgi sagatavošanai atkārtotai izmantošanai vai utilizācijai.
Arī tajā kalna pusē, kas atrodas Nepālas teritorijā, varas iestādes sākušas domāt par kalna sakopšanu un dod kāpējiem līdzi lielus plastmasas maisus, kuros savākt atkritumus. Tos tad pēc tam nogādā lejā ar helikopteru palīdzību.
Pērn Everesta pakāji Ķīnas pusē apmeklēja aptuveni 60 tūkstoši tūristu, alpīnistu un gidu, bet kopumā kalna virsotnē izdevās uzkāpt 648 cilvēkiem, tostarp 202 no ziemeļu puses. Uz kalna 2018. gadā bojā gāja seši cilvēki.