Šī programma tika izveidota, sadarbojoties Sarkanajam krustam un Ķīnas Veselības aprūpes ministrijai. Atbilstoši oficiāliem datiem, laika posmā no 2010. gada septembra līdz 2012. gada martam no brīvprātīgajiem donoriem saņemti 1279 dažādām operācijām nepieciešamie orgāni.
Kā norāda aģentūra Reuters, , atsaucoties uz Ķīnas Veselības aprūpes ministriju, orgānu pārstādīšana ik gadu ir nepieciešama aptuveni 1,5 miljoniem ķīniešu, tomēr saņemt nepieciešamos orgānus izdodas tikai 10 tūkstošiem valsts iedzīvotāju. Tiek uzskatīts, ka būtiska daļa šo orgānu ņemti no noziedzniekiem, kuriem piespriests nāvessods.
Cilvēktiesību aizstāvji arī apsūdz Ķīnas varas iestādes ar nāvi sodīto noziedznieku orgānu nelikumīgā izmantošanā transplantācijai – orgānu atsavināšanā bez iepriekšējas paša ar nāvi notiesātā cilvēka vai viņa tuvinieku piekrišanas. Ķīnas varas iestādes šīs apsūdzības noraida, tomēr plašsaziņas līdzekļi ir vēstījuši par lielu skaitu gadījumu, kad ar nāvi sodīto ķīniešu orgānus iegādājušies ārvalstnieki, kuriem daudz lētāk izrādījies iegūt nepieciešamos orgānus Ķīna, nekā savās mītnes valstīs.
Jāatgādina, ka 2007. gadā Ķīnā aizliedza dzīvu donoru orgānu transplantāciju, izņemot gadījumus, kad donors ir slimnieka ģimenes loceklis (ieskaitot dzīvesbiedru, kā arī audžubērnus). Saskaņā ar likumdošanu, nelikumīga orgānu atsavināšana arī var tikt pielīdzināta slepkavībai.