Pārbēdzēju grupa robežu slepus šķērsoja novembra sākumā, kur šos cilvēkus aizturēja Ķīnas varas iestāžu darbinieki. Cilvēku grupā bijis arī četrus gadus vecs bērns.
Lūgumu piešķirt grupai patvērumu Ķīnā izteicis Dienvidkorejā dzīvojošs vīrietis, kurš robežu šķērsojis agrāk - 2015. gadā. Kā tiek vēstīts, 10 cilvēku pārbēdzēju grupā ir šī vīrieša radinieki, tostarp arī sieviete - viņa sieva - un jau minētais bērns. Vīrietis norāda, ka Ķīnas atteikums piešķirt patvērumu faktiski varētu nozīmēt šo cilvēku nolemšanu nāvei.
"Šobrīd viņi, visticamāk, ir aizturēšanas centrā. Esmu dzirdējis, ka ļaudis, kas tur uzturas kaut mēnesi, kļūst ļoti vārgi, jo netiek pienācīgi baroti. Cilvēks zaudē svaru, jo dienā saņem labi ja 20 kukurūzas graudu," vīrietis klāstījis raidorganizācijas BBC Korejas redakcijai. "Es nevaru vārdos ietērpt to, kā šobrīd jūtos. Pasaule šķiet kā elle."
Vīrietis novembrī vērsies pie paša Ķīnas prezidenta Sji Dzjiņpina un arī pie ASV prezidenta Donalda Trampa ar lūgumu iejaukties un nepieļaut 10 cilvēku grupas izsūtīšanu uz Ziemeļkoreju, taču viņa centieni nesasniedza dzirdīgas ausis.
Human Rigths Watch informē, ka pēdējos reidos dažu mēnešu laikā Ķīnas drošībnieki aizturējuši vismaz 49 pārbēdzējus no Ziemeļkorejas, kas ir būtisks pieaugums, ja salīdzina ar iepriekšējiem 12 mēnešiem. Organizācijas pārstāvis Āzijā Fils Robertsons uzsvēris, ka Ķīna, nododot cilvēkus atpakaļ Ziemeļkorejas varas iestāžu rokās, faktiski ir līdzdalīga "spīdzināšanā, piespiedu nodarbināšanā, ieslodzīšanā un citās mocībās, ko šiem cilvēkiem nāksies pārciest".
Ķīnas Ārlietu ministrija komentējusi, ka par konkrētā gadījuma detaļām nav informēta, bet drošības iestādes vienmēr vadoties pēc starptautiskajiem un Ķīnas likumiem.
eg
Ķīna žēlastības nepazīst.