Shenzhou VIII startēs no Gobi tuksneša Ķīnas ziemeļrietumos otrdien plkst.5.58 (pirmdien plkst.23.58 pēc Latvijas laika), vēsta Siņhua.
Plānots, ka nepilotējamais kosmosa kuģis šogad savienosies ar eksperimentālo moduli Tiangong-1 (Debesu pils), kas Zemes orbītā tika palaists 29. septembrī. Ja viss noritēs veiksmīgi, tā kļūs par pirmo kosmosa iekārtu saslēgšanos izplatījumā, ko realizējusi Ķīna.
2012. gadā paredzēts uz eksperimentālo moduli nosūtīt vēl divus kosmosa kuģus, no kuriem vismaz viens būs pilotējams.
Šie soļi ir daļa no Ķīnas ambiciozajiem kosmosa izpētes plāniem, kas tiek uzlūkota kā Pekinas mēģinājums nostādīt savu kosmosa izpētes programmu vienā līmenī ar ASV un Krievijas programmām.
2003. gadā Ķīna kļuva par trešo valsti pēc ASV un Krievijas, kas nosūtījusi cilvēku kosmosā, kad astronauts Jans Līvejs kosmosa misijas Shenzhou V laikā 14 reizes apriņķoja zemes orbītu. Ķīna nopietni pretendē kļūt arī par otro valsti, kas uz Mēness virsmas nogādājusi cilvēku.
Atsaucoties uz eksperta teikto, Siņhua vēsta, ka saslēgšanās tehnoloģijas ir izšķiroši svarīgas Ķīnas kosmosa izpētes plānu īstenošanai. Tās ļaus Ķīnai veikt kosmosa izpēti lielākos mērogos.