Ķīna ir Ziemeļkorejas galvenā energoresursu piegādātāja un lielākā tirdzniecības partnere un tiek uzskatīta par vienu no retajām valstīm, kas spējīga ietekmēt Phenjanu.
Ja parasti Ķīnas amatpersonas runā par stabilitāti un dialogu, tad šoreiz Global Times slejās ieskanas netipiski skarba nots. Tiesa, Ķīnas Ārlietu ministrija no Global Times raksta norobežojusies, paziņojot, ka tas ir tikai mediju viedoklis. "Ja Ziemeļkoreja iesaistīsies tālākos kodolizmēģinājumos, Ķīna nevilcināsies samazināt savu palīdzību Ziemeļkorejai," vēsta Global Times. "Mēs nevaram sēdēt un neko nedarīt tikai tāpēc, ka esam noraizējušies, ka tas var ietekmēt Ķīnas un Ziemeļkorejas attiecības," atzīmējis laikraksts, kas pieder Ķīnas Komunistiskās partijas oficiālā viedokļa paudējam - izdevumam People's Daily.
Reaģējot uz ANO piemērotajām jaunajām sankcijām, Ziemeļkoreja šonedēļ draudēja sarīkot trešo kodolizmēģinājumu, šādi vēršoties pret savu niknāko ienaidnieku ASV.
Jau vēstīts, ka ANO Drošības padome otrdien atbalstīja ASV ierosināto rezolūciju, kurā Ziemeļkorejai pausts nosodījums par 12.decembrī veikto "ballistiskās raķetes tehnoloģiju" izmēģinājumu un piemērotas jaunas sankcijas. Lai gan Ziemeļkoreja apgalvoja, ka raķete palaista vienīgi ar mērķi nogādāt Zemes orbītā mākslīgo pavadoni, lielākā daļa pasaules to uzskata par faktisku ballistiskās raķetes izmēģinājumu.
Kopš raķetes palaišanas pieaugušas arī bažas, ka Ziemeļkoreja gatavojas jaunam kodolizmēģinājumam. Iepriekšējie Ziemeļkorejas kodolizmēģinājumi tikai veikti 2006. un 2009.gadā. Abos gadījumos tas notika vien dažus mēnešus pēc tāla darbības rādiusa raķešu palaišanas.
"Ķīnai ir dilemma: mums nav iespējams meklēt diplomātisko balansu starp Ziemeļkoreju un Dienvidkoreju, Japānu un ASV," secinājis Global Times, daļēji norobežojoties no Phenjanas izteikumiem, ka Ķīna apņēmīgi apturēs jebkādas ekstrēmas sankcijas. "Mums būtu jāietur pragmatiska attieksme, lai tiktu galā ar problēmām un sasniegtu optimālo attiecību starp mūsu resursu ieguldījumu un stratēģisko guvumu," atzīmējis laikraksts. "Ķīna cer uz stabilu [Korejas] pussalu, bet nebūs pasaules gals, ja tur būs nepatikšanas," atzīmējis Global Times.
Ķīnas Ārlietu ministrijas preses pārstāvis tikmēr atkārtoti aicinājis saglabāt savaldību, risināt dialogu un izvairīsies no darbībām, kas var saasināt spriedzi.