Ķīnā, kur patlaban ir 1,3 miljardi iedzīvotāju, viena bērna politika tika ieviesta 1979. gadā un sabiedrībā arvien biežāk izskan aicinājumi to padarīt pielaidīgāku. Ķīnas Attīstības izpētes fonds ir ierosinājis pakāpeniski atteikties no šīs politikas, kas, kā tiek uzskatīts, radījusi demogrāfisku bumbu ar laika degli, proti, novecojošu sabiedrību, kurai draud milzīgas ekonomiskas un sociālas problēmas.
Viena bērna politika veicinājusi arī dzimumu nelīdzsvarotību, jo laulātie pāri bieži vien labprātāk vēlas dēlus, nevis meitas. "Problēmas iedzīvotāju struktūrā, kvalitātē un sadalē kļuvušas uzkrītoši redzamas, un tām būs dziļa ietekme uz Ķīnas nākotnes sociālo un ekonomisko attīstību," teikts fonda izdotajā ziņojumā, pa kuru sabiedrībai otrdien pavēstīja aģentūra Siņhua. "Ķīna ir samaksājusi milzīgu politisku un sociālu cenu par šo politiku, kas ir novedusi pie sociāla konflikta, augstām administratīvām izmaksām un netieši novedusi pie ilgtermiņa dzimumu nelīdzsvarotības dzimstībā," secināts ziņojumā.
Ziņojumā valdība aicināta padarīt viena bērna politiku pielaidīgāku provincēs, kur tā tiek strikti īstenota un no 2015. gada atļaut ģimenē divus bērnus. Visus ierobežojumus valdība aicināta atcelt līdz 2020.gadam.
Guandunas province jūlijā lūdza Pekinai atļauju mīkstināt viena bērna politiku, bet lūgums tika noraidīts, norādot, ka turpmākajos piecos gadus ģimenes plānošanas politika netikšot koriģēta.