Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +1 °C
Skaidrs
Sestdiena, 23. novembris
Zigfrīda, Zigrīda, Zigrīds

Ķīnas japāņi sāk dzīvot bailēs par savām dzīvībām

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Bezdievis
B
Pēdējos gadus visi ir uz to gājuši, ka palielinājuši atkarību no Ķīnas. Tagad Ķīna izmanto savu varu! Ja Japāna, ASV, Eiropa pārnestu savu ražošanu no Ķīnas atpakaļ uz savām valstīm, tad beigtos valstīs ekonomiskās problēmas, bezdarbs noplaktu. Vienīgi grūti prognozēt, kas notiktu ar produkcijas cenām. Un tad Ķīna pati tiktu atsviesta par 20 gadiem atpakaļ. Vienīgi Ķīna varētu izmantot atkal autortiesību ignorēšanu. "ražojiet pie mums, vai mēs jūsu produkciju nokopēsim un paši ražosim".
Bezdievis - pakausis
B
Dārgāk būtu, bet šaubos vai 10-15 tk $. Diez vai darbaspēka izmaksas sastāda tik ievērojamu daļu tehnoloģiju laikmetā. Lai pārceļ ražotnes uz Latviju, mēs neprotestēsim par Senkaku salām un būs lētāk, nekā ASV. Domāju, ka būtiskākais iemesls ir tieši Ķīnas likumi. Vai tiktu Ķīnas tirgū, ja ražotne būtu ārpus Ķīnas? Tas starp citu ir veiksmīgs jājamzirdziņš daudzām valstīm. Tikai Latvija vēl to nesaprot un mums arī apjomi nav tik lieli, lai varētu stādīt ulitmātus. Principam vajadzētu būt vienkāršam - ja pērkam no Čehijas tramvajus, tad čehi savukārt ļauj uzvarēt kādam mūsu ražotājam konkursā, lai mēs varam uz turieni eksportēt līdzvērtīgu produkciju. Ja pērkam vilcienu vagonus - tad, lai vismaz daļa tiek ražota Latvijā, ja valsts iestādēm pērk jaunas sakaru iekārtas, tad, lai uzceļ Latvijā kādu rūpnīciņu, kur vismaz daļēji tiktu ražota tā tehnika, u.t.t. Politikā jātirgojas, lai tas reāli atsauktos uz vietējo ražošanu, nodarbinātību, labklājību.
  • 2
  • 0
pakausis
p
Tiko kaut kur garām skrienot manīju rakstu, ka ja ifonu ražotu nevis ķīniešu vergi, bet amīšu darbaļaudis - ifons uz 10-15 štukām zaļo maksātu :) Bet no otras puses - vismaz tad tu zinātu, ka nevienai sievietei nav bijis jāuzrāda savas mēnešreizes dzimstības kontroles dienesta ierēdnim, lai saņemtu savus algas grašus - kas starp citu ir standarta prakse Apple rūpnīcās. Lietas vienkārši maksātu tik cik tās maksā. Un tad varbūt arī laktas un āmuri nešķeltos pēc desmitā belziena, kā to dara viens otrs ķīnas vergu sataisītais Rīgā nopērkamais krāms, ko par instrumentu mēle neceļās nosaukt. Tā ka man domāt - lietas kopumā daudz vieglākas varbūt ar nebūtu un lietas maksātu tik cik tās reāli maksā, bet šmuces un cūcības, kas nāk līdzi tām mantām ko pērkam noteikti būtu mazāk. Un nebūtu arī šīs butaforijas, kas lūzt tiklīdz izņemta no iesaiņojuma..
  • 2
  • 0
ok!
o
Laipni luugti razot Latvijaa,te ari leets darba speeks.
pakausis
p
Un tam protams ir sakars tikai ar tām salām uz kurām šobrīd dodas tie ķīniešu zvejnieku kuterīši.. Tas, ka Japāna burtiski tiko parakstīja ar ASV pretraķešu aizsardzības līgumu - tāāām nu ar šo nav nekādas saistības :))
Skats no rietumiem
S
21.gs. huhnveibinu aktivitātes ar Mao portretiem. Zinot kompartijas manipulācijas metodes, skaidrs, ka pašreizējā politiskajā krīzē - savstarpējā cīņā starp Dzan Dzemiņa un Hu Dziņtao kliķēm par to, kas turpmāk valdīs, koktekstā ar esošo ekonomikas kritumu (jeb pieauguma samazināšanos), ārējais ienaidnieks vienkārši ir nepieciešams. Ja japāņu uzņēmumi apturēs savu darbību un ķīnieši, kas tajos strādāja arī zaudēs darbu un ienākumus, tas tikai papildus padziļinās Ķīnā jau esošās iekšējās sociāli ekonomiskās problēmas. Taču, vai kompartijai jebkad ir rūpējušas ierindas ķīniešu problēmas? Ja nu vienīgi tā saucāmās "stabilitātes" dēļ. Cerams, ka kompartija varas noturēšanas dēļ tomēr karu ar Japānu nesāks.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits