Pirms nedēļas balsošana notika Kairā, Aleksandrijā un vēl astoņās provincēs, bet sestdien pie urnām devās vēlētāji pārējā valsts teritorijā. Kā ziņo Ēģiptes oficiālie mediji, saskaņā ar neoficiālajiem datiem, par jauno konstitūciju nobalsojuši 64% balsotāju. Kopumā referendumā piedalījušies 32% balsstiesīgo iedzīvotāju.
Konstitūciju atbalsta pie varas esošie islāmisti, bet kategoriski noraida sekulāri noskaņotā opozīcija. Vēlēšanas notika pastiprinātos drošības apstākļos un iecirkņus apsargāja gan policija, gan armija, jo valsti atkal pārņēmuši asiņaini nemieri, kas sākās pēc tam, kad prezidents Muhameds Mursi izsludināja dekrētu par ārkārtas pilnvaru uzņemšanos.
Neilgi pēc tam Pārstāvju sapulce, kurai bija uzticēta jaunā valsts pamatlikuma sagatavošana, sasteigtā kārtā apstiprināja jaunās konstitūcijas projektu un Mursi nekavējoties izsludināja referendumu. Pārstāvju sapulci pilnībā kontrolē islāmisti, jo sekulāri un liberāli noskaņotās opozīcijas pārstāvji to jau iepriekš bija pametuši
Lai gan Mursi, piekāpjoties protestētājiem, dekrētu par savu pilnvaru paplašināšanu atsauca, viņš atteicās atcelt izsludināto referendumu par jauno konstitūciju. Opozīcija, kas apvieno kreisās partijas, sociālistus, kristiešus, kuri sastāda desmit procentus no 83 miljonus lielā ēģiptiešu kopskaita, kā arī liberālāk noskaņotos musulmaņus, apsūdz Mursi centienos panākt tādas konstitūcijas apstiprināšanu, kas neatspoguļo visu sabiedrības slāņu vēlmes. Tomēr opozīcija tā arī nenāca klajā ar aicinājumu referendumu boikotēt.
Pēc konstitūcijas apstiprināšanas divu mēnešu laikā jāsarīko parlamenta vēlēšanas.