"Orion pirmo lidojumu ar apkalpi mēs plānojam 2014.gada septembrī," vēsta NASA pārstāvis Džefs Henlijs. Lai gan NASA vadība oficiāli apņēmusies atsākt kosmosa kuģu lidojumus līdz 2015.gada martam, tomēr neoficiāli izskanēja cerības, ka pirmais Orion lidojums varētu notikt jau 2013.gada septembrī.
Jānomaina atspoļkuģi
Cilvēku lidojumiem kosmosā NASA jau vairāk nekā ceturtdaļgadsimtu izmanto atspoļkuģus, tomēr kosmosa kuģu Challenger un Columbia katastrofas, kā arī amerikāņu vēlme nosūtīt kosmonautus uz Mēnesi un Marsu pamudināja izstrādāt jaunus kosmosa kuģus. Paredzams, ka atspoļkuģi Discovery, Atlantis un Endeavour beigs lidojumus 2010.gadā, kad būs pilnībā pabeigta Starptautiskā kosmosa stacija (SKS). Pēc tam NASA dažus gadus būs spiesta paļauties uz Krieviju, kas turpinās lidojumus uz SKS ar saviem kosmosa kuģiem Sojuz.
NASA plāno, ka atspoļkuģu programmas likvidēšana palīdzēs ietaupīt naudu, ko varēs izmantot jaunās paaudzes kosmosa kuģu veidošanai. Taču aprēķini liecina, ka projektam tik un tā būs finansiālas problēmas. Drošības eksperti raizējas, ka NASA varētu taupīt uz kosmonautu drošības rēķina, atsakoties no dažām drošības sistēmām, kas palielina kosmosa kuģa svaru.
Ceļā uz Marsu
Orion kosmosa kuģi varēs pārvadāt četrus līdz sešus kosmonautus. ASV prezidents Džordžs V.Bušs vēlas, lai amerikāņi līdz 2020.gadam atgrieztos uz Mēness, kur ASV kosmonauti nav bijuši kopš 1972.gada. Amerikāņi plāno izmantot Mēnesi kā pastāvīgu bāzi, no kuras paplašināt kosmosa izpēti, lai nākotnē sasniegtu Marsu.
Skeptiķi gan pauduši šaubas, kāpēc ASV nodokļu maksātājiem jātērē miljardiem dolāru, lai nosūtītu cilvēkus uz Mēnesi un Marsu. Pēc daudzu ekspertu domām, daudz lietderīgāk šo naudu varētu izlietot bezpilota lidaparātiem, kas spējīgi aizlidot daudz tālāk kosmosā. Tomēr lielākā daļa amerikāņu uzskata lidojumu turpināšanu par nācijas prestiža jautājumu, kas apliecina ASV pārākumu moderno tehnoloģiju jomā. Amerikāņi raizējas, ka ceļā uz Mēnesi un Marsu viņiem aizsteigsies priekšā citas valstis, it sevišķi Ķīna, kas pēdējos gados pievērsusi lielu uzmanību kosmosa izpētes programmai. Ķīna pirms dažiem gadiem kļuva par trešo valsti, kas saviem spēkiem pratusi nogādāt cilvēku kosmosā.