"Es pilnībā uzticos ģenerālim Alenam," preses konferencē NATO galvenajā mītnē Briselē apliecināja Rasmusens. "Es augstu novērtēju viņa vadību," atzina ģenerālsekretārs. "Viņš veicis ieguldījumu, lai panāktu būtisku progresu Afganistānā. Viņš ir demonstrējis izcilu vadību."
ASV patlaban tiek veikta izmeklēšana saistībā ar "nepiedienīgajām" e-pasta vēstulēm, kuras Alens sūtījis Džillai Kelijai - Petreusu pāra ģimenes draudzenei, kuru līdzšinējā CIP vadītāja mīļākā Pola Broudvela uzskatījusi par savu sāncensi. Alenam vēl šonedēļ jātiekas ar ASV likumdevējiem, kam būtu jāapstiprina viņa iecelšana NATO Eiropas virspavēlnieka amatā. Tad Alens atgriezīsies Afganistānā, kur turpinās komandēt sabiedroto bruņotos spēkus līdz izmeklēšanas beigām. "Tas nav NATO jautājums. Šo jautājumu risina ASV varas pārstāvji," piebilda Rasmusens.
Atbalstu Alenam paudis kā ASV prezidents Baraks Obama, tā arī aizsardzības ministrs Leons Paneta, kurš patlaban ir vizītē Austrālijā.
Jāatgādina, ka ārlaulības sakaru dēļ piektdien demisionēja līdzšinējais CIP direktors Petreuss, kurš iepriekš bija guvis starptautisku atzinību par armijas vadību Irākas un Afganistānas karos. Petreusam bijusi dēka ar savu biogrāfi Polu Broudvelu. Džilla Kelija un viņas vīrs Skots bijuši Petreusa un viņa sievas Hollijas ģimenes draugi.
Amatpersonas norāda, ka Broudvela uzskatījusi Keliju par savu sāncensi centienos izpelnīties Petreusa uzmanību. Tiesa gan, nav nekādu norāžu, ka Petreusam būtu bijusi dēka arī ar Keliju. Vasaras sākumā Kelija sūdzējusies kādam draugam Federālajā izmeklēšanas birojā (FIB), ka viņa saņem draudu e-pasta vēstules. FIB vēlāk noskaidroja, ka tos sūtījusi Broudvela. FIB izmeklēšanā arī atklāta Broudvelas - precētas bijušās armijas amatpersonas - un Petreusa sarakste, no kuras bijis noprotams, ka viņiem ir dēka.