Starptautiskajā sabiedrībā ir radikāli atšķirīgi viedokļi par nemierīgajiem notikumiem Bolīvijā. Ja ASV un tām draudzīgās valstis reģionā uzskata, ka varas maiņa šajā valstī ir notikusi demokrātiski, tad Moralesa sabiedrotā Krievija ir pārliecināta, ka Bolīvijā ir noticis apvērsums.
"Viņa nepārstāv mūs"
Bolīvijas parlamenta augšpalātas – Senāta – vicespīkere Anjesa par valsts pagaidu prezidenti kļuva pēc tam, kad otrdien no sava amata atkāpās viceprezidents un Senāta un likumdevēja apakšnama – Pārstāvju palātas – līderi. "Es izdarīšu visu nepieciešamo, lai nodibinātu mieru valstī," 52 gadus vecā politiķe sacīja, uzrunājot parlamentu pēc viņas apstiprināšanas amatā. Arī konstitucionālā tiesa ir paziņojusi, ka saskaņā ar Bolīvijas pamatlikumu Anjesa ir tiesīga ieņemt amatu, vēsta raidsabiedrība BBC.
Parlamenta ārkārtas sēdi boikotēja bijušā prezidenta Moralesa vadītās kreisās partijas Kustība uz sociālismu deputāti, kuri Anjesas apstiprināšanu amatā uzskata par nelikumīgu. Netālu no parlamenta ēkas galvaspilsētā Lapasā notika demonstrācija, kurā piedalījās simtiem Moralesa atbalstītāju. "Viņa pasludināja sevi par prezidenti, lai gan parlamenta balsojumam nebija nepieciešamā dalībnieku skaita. Viņa nepārstāv mūs," protestētājs Hulio Čipana sacīja britu izdevumam The Guardian.
Tikai dažus kvartālus tālāk opozīcijas atbalstītāji būvēja barikādes. "Mums ir nepieciešams pagaidu prezidents, kas izsludina jaunas vēlēšanas, lai atjaunotu demokrātiju un mūsu izvēle tiktu respektēta. Tas ir viss, ko mēs prasām," sacīja Lapasas iedzīvotāja Danella Ormačea.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena ceturtdienas, 14. novembra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
Ko nu!
inks