Kā vēsta EK, tā saņēmusi ziņu par notikušo trešdienas pievakarē. Pēc tam, kad bija konstatētas problēmas dzesēšanas sistēmā, uzreiz tika uzsākat stacijas slēgšanas procedūra. “Atomelektrostacija tiks slēgta, un tad būs iespējams noteikt problēmas cēloni,” Reuters sacīja Slovēnijas vides ministrijas pārstāve. Laikā, kad par to tika informēti mediji, pakāpenisks stacijas slēgšanas process vēl turpinājās. Pagaidām neesot zināms, cik ilgi stacija paliks slēgta. Tikmēr Slovēnijas kodoldrošības aģentūras vadītāka Andreja Štirtara izplatītajā paziņojumā uzsvērts, ka apkārtējai vide incidentā nav cietusi.
Saskaņā ar ES ātrās brīdināšanas sistēmas Ecurie noteikumiem, EK ir jāinformē visas 27 dalībvalstis, ja kādā no tām konstatēta kāds kodolincidents. Trešdien izplatītajā EK ziņojumā uzsvērts, ka tā pēc ziņas par Slovēnijā notikušo nekavējoties informējusi ES valstis.
Krsko atrodas apmēram 100 kilometrus uz austrumiem no Slovēnijas galvaspilsētas Ļubļanas. AES tika izbūveta XX gadsimta 80.gadu beigās, un tā piegādā elektrību Slovēnijai un Horvātijai.
Radiācijas drošības centra operatīvās brīdināšanas sektora vadītājs
Visvaldis Grāvers Dienu informēja, ka informācija par notikušo Slovēnijas AES pienākusi savlaicīgi,
bet tā kā tās bija lokālas problēmas bez ārējām konsekvencēm trauksme netika
celta.
V.Grāvers norādīja, ka, acīmredzot, medijos kļūdaini iztulkota ziņa, ka notikusi avārija vai trauksme, taču tas bijis „tikai brīdinājums”. Paziņojums centrā saņemts ap septiņiem vakarā, taču aptuveni pirms stundas – ap 22:30, saņemta pēdējā informācija, ka nekādā veidā nav ietekmēta ne vide, ne cilvēki, tāpēc „var teikt, ka temats ir slēgts”.
Pēc V.Grāvera minētā, notikušajam Slovēnijas AES pievērsta saasināta uzmanība, jo pēdējās nedēļās izplatījušās baumas par problēmām Ļeņingradas AES, bet ne Latvijas monitoringa stacijas, ne citu valstu mērierīces paaugstinātu radiāciju nav konstatējušas. Arī no Krievijas saņemts atsaukums, ka tā bijusi „ļaunprātīga apmelošana”.
(papildināts ar pēdējām rindkopām)