"Virsraksts, kas mani patiesi satrieca Bangladešas traģēdijas dienā, bija "Dzīvo no 38 eiro (27 latiem) mēnesī". Tik daudz maksāja cilvēkiem, kuri nomira. To sauc par vergu darbu," paziņojis pāvests.
Jau vēstīts, ka 24.aprīlī, sabrūkot daudzstāvu ēkai, Sābhārā, netālu no Dakas, drupās tika aprakti simtiem cilvēku. Līdz šim no drupām izvilktas 402 cilvēku mirstīgās atliekas un vēl vismaz 149 cilvēki joprojām ir pazuduši, trešdien apstiprināja Bangladešas armijas pārstāvis.
Glābšanas dienestu pārstāvji pieļauj, ka upuru skaits varētu pārsniegt 500.
Sābhārā notikušais ir lielākā traģēdija, kāda skārusi Bangladešas apģērba rūpniecību, un kļuvusi par uzskatāmu pierādījumu samilzušajām problēmām kā celtniecības, tā darba drošības jomā.
Pateicoties lētajam darbaspēkam, Bangladeša kļuvusi par globālo apģērbu rūpniecības centru. Daudzi iecienīti zīmoli apģērbus Rietumu tirgum ražo tieši Bangladešā, taču darba apstākļi šajās rūpnīcās strādājošajiem vairumā gadījumu ir nožēlojami un drošības noteikumi bieži tiek pārkāpti.
"Šodien pasaulē šī verdzība tiek pieļauta pret kaut ko skaistu, ko Dievs mums ir devis - spēju radīt, strādāt, iemantot cieņu," atzīmēja Francisks.