Visbīstamākā valsts vides aizstāvjiem ir Kolumbija, kam seko Brazīlija, Meksika un Hondurasa, iepazīstinot ar savu ikgadējo ziņojumu, norādīja "Global Witness". Kopumā 85% no visām vides aizstāvju slepkavībām reģistrēti Latīņamerikā.
"Klimata krīzei saasinoties, tie, kas savu balsi izmanto, lai bezbailīgi aizstāvētu mūsu planētu, saskaras ar vardarbību, iebiedēšanu un slepkavībām," atzinusi ziņojuma autore Laura Furonesa. "Mūsu dati liecina, ka slepkavību skaits joprojām ir satraucoši liels. Šāda situācija vienkārši nav pieņemama."
Ziņojumā norādīts, ka īpaši bīstama dzīve ir aktīvistiem, kas protestē pret raktuvēm, zvejniecību, mežu izciršanu, rūpniecisko lauksaimniecību, ceļu un infrastruktūras būvniecību, kā arī pret hidroelektrostacijām.
"Valdības nedrīkst mierīgi tajā noraudzīties. Tām apņēmīgi jārīkojas, lai aizsargātu vides aizstāvjus un vērstos pret vardarbības cēloņiem, kam tie pakļauti," uzsvēra Furonesa.
"Aktīvisti un to kopienas ir būtiskas centienos novērst un labot kaitējumu, ko rada klimatu graujošās nozares. Mēs vairs nevaram atļauties un nedrīkstam samierināties ar dzīvību zaudēšanu," piebilda ziņojuma autore.