Aviācijas bāzes kuģis uz Persijas līcī devās karakuģu grupas pavadībā, kuru vidū bija ne tikai amerikāņu, bet arī britu un franču kuģi. Aviācijas bāzes kuģa pārvietošanās, pēc aģentūras sarunu biedra vārdiem, „bija plānota jau iepriekš un noritēja bez incidentiem”. Arābijas jūras ūdeņos aviācijas bāzes kuģis ieradās 19. janvārī.
USS Abraham Lincoln ir pirmais kopš 2011.gada decembra Savienoto Valstu aviācijas bāzes kuģis, kas iegājis Persijas līča ūdeņos, nomainot tur agrāk bāzēto aviācijas bāzes kuģi USS John C. Stennis. Pēc tam, kad USS John C. Stennis atstāja Arābijas jūru, Teherāna piedraudēja Vašingtonai ar „atbildes pasākumiem”, gadījumā ja Persijas līci ieradīsies cits amerikāņu karakuģis. Irāna arī draudēja slēgt Ormuzas šaurumu, caur kuru tiek transportēti aptuveni 40 procenti visas pasaulē pārdotās naftas, ja rietumvalstis ar jaunām sankcijām centīsies ierobežot Irānas naftas pārdošanu. Savukārt ASV paziņoja, ka nepieļaus Ormuzas šauruma bloķēšanu.
Tomēr 21. janvārī Irāna mainīja savu nostāju attiecībā uz amerikāņu karakuģu atrašanos Arābijas jūrā un Persijas līcī. Tā Islāma revolūcijas sargu korpusa pārstāvis paziņoja, ka ASV militārajā klātbūtnē Persijas līcī un Tuvajos Austrumos „nav nekā neparasta”.
ASV un Eiropas Savienības valstis plāno pastiprināt ekonomiskās sankcijas pret Teherānu, apgalvojot, ka šādi tiek radīti šķēršļi Irānas kodolprogrammas attīstībai, kuras mērķis, pēc rietumvalstu līderu domām, ir kodolieroču radīšana. Teherāna savukārt apgalvo, ka tās kodolprogrammai ir tikai civils raksturs.