"Plkst.13 paziņas no Širokines un Bezimennes paziņoja, ka Mariupoles virzienā aizbraukuši seši Krievijas tanki. No Vinogradnes paziņas ziņo, ka augšā šauj, acīmredzot notiek kauja. Mēs nekrītam panikā. Mobilizējamies. Kungs, glāb un pasargi mūs un mūsu karavīrus," raksta kāda vietējā iedzīvotāja.
Aculiecinieki apgalvo, ka Krievijas karaspēka uzbrukums notiek arī no Rozas Luksemburgas ciemata un Novoazovskas puses.
Novoazovsku kontrolē Krievijas karaspēks un prokermlisko bandu kaujinieki, bet Mariupolē - lielākajā Azovas piekrastes Ukrainas pilsētā - Ukrainas karaspēks kopā ar vietējiem iedzīvotājiem nostiprina pozīcijas.
Krievijas karaspēka regulārās daļas 27.augustā iebruka Ukrainas teritorijā un ieņēma Novoazovskas pilsētu Azovas jūras piekrastē.
Ukrainas amatpersonas ziņo, ka lielas Krievijas armijas regulārā karspēka vienības, arī tanku vienības, piedalās kaujās pie Ilovajskas un Luhanskas.
Rietumu amatpersonas pauž satraukumu, ka Krievija, izvēršot uzbrukumu Ukrainas Azovas jūras piekrastē, ir sākusi operāciju, lai nodrošinātu sauszemes savienojumu ar februārī okupēto Ukrainas Krimas pussalu, ziņo laikraksts The New York Times (NYT).
Cits izskaidrojums varētu būt, ka Krievija cenšas iekarot Ukrainas Azovas jūras piekrasti gadījumam, ja Krievija centīsies nodibināt Ukrainas austrumos separātistu anklāvu, sacīja Rietumu amatpersona.
Pēdējo divu mēnešu laikā karot uz Ukrainu nosūtīti 15 000 Krievijas karavīru un jau vismaz simts no viņiem karadarbībā zaudējuši dzīvību, pirmdien paziņoja Krievijas cilvēktiesību aizsardzības organizācijas.
Krievijas diversanti, algotņi un vietējo separātistu kaujinieki aprīļa vidū Ukrainas austrumos sāka sagrābt valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes izvērsušas pretterorisma operāciju.
Vēl februārī Krievija okupēja Krimu, bet martā to anektēja.