Poļu un amerikāņu izmeklētāju komanda šobrīd jau strādā raķetes nogāšanās vietā, telekanālam TVN24 sacīja padomnieks.
Piekļuve var tikt nodrošināta drīz, ja tam piekritīs abas puses.
"Cik man zināms, amerikāņu pusei iebildumu nav," sacīja Kumohs.
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis iepriekš izteicis aicinājumu izmeklēšanā iesaistīt arī viņa valsts pārstāvjus un ceturtdien pavēstīja, ka ukraiņu speciālisti piedalīsies izmeklēšanā.
"Vakar saņēmām apstiprinājumu, ka mūsu speciālisti piedalīsies izmeklēšanā. Kamēr izmeklēšana nav pabeigta, nevaram precīzi pateikt, kādas raķetes vai to daļas nokrita Polijas teritorijā. Taču mēs redzējām krātera diametra attēlus," sacīja Zelenskis.
Zelenskis uzskata, ka tās varētu būt ne tikai zenītraķešu atlūzas.
"Es nezinu, kas notika šoreiz, mēs nezinām to par 100%, domāju, ka arī pasaule nezina par 100%. Bet esmu pārliecināts, ka tur bija Krievijas raķete un ka mēs izmantojām pretgaisa aizsardzības raķetes. Bet mums ir jābūt godīgiem un kamēr izmeklēšana nav pabeigta, mēs nevaram pateikt, kāda tipa bija raķete, kuras fragmenti nokrita Polijas teritorijā," sacīja Zelenskis.
Kā atzinuši Rietumu līderi, Polijā, pēc visa spriežot, nogāzusies Ukrainas pretgaisa aizsardzības spēku raķete, kas izšauta masīvā Krievijas raķešu trieciena laikā.
"Neviens neapsūdz Ukrainu, ka tā būtu apzināti bombardējusi Polijas teritoriju," sacīja Kumohs.
Pierādījumi liecina, ka tas bijis negadījums, ko izraisījusi pretgaisa aizsardzības raķete, kas nav trāpījusi krievu raķetei un nav arī pašiznīcinājusies, kā tam vajadzēja notikt.
"Tā ir tīri faktu konstatācija," sacīja padomnieks.
Eksperti, analizējot raķetes atlūzas, izvērtējot trieciena rezultātā radīto bedri un izmantotās degvielas daudzumu, sliecas secināt, ka raķete izšauta no Ukrainas, sacīja padomnieks.