Jaunākajā pētījumā par cilvēkam tuvākajiem radiniekiem noskaidrots, ka 48 procenti no 634 primātu sugām drīzumā var pilnībā izzust dzīves vietas zaudējuma un medību dēļ. Zinātnieki uzskata, ka situācija ir dramatiski pasliktinājusies kopš pēdējās reizes, kad līdzīgs pētījums tika veikts pirms pieciem gadiem. "Mēs gadiem esam izteikuši raizes par to, ka primāti ir apdraudēti, bet tagad mūsu rīcībā ir skaidri dati, lai parādītu, ka situācija ir daudz dramatiskāka nekā mēs iedomājāmies," sacīja IUCN prezidents Rasels Mitermeijers.
Tropisko mežu izciršana, pēc kuras dzīvnieki zaudē savu dabisko dzīves vidi, jau agrāk bieži ir nosaukta kā galvenais primātu izmiršanas iemesls, bet tagad ir kļuvis skaidrs, ka medības ir tikpat nopietns drauds vietās, kur šī dabiskā vide pagaidām ir relatīvi neskarta. Pašlaik īpaši aktīvi mežus izcērt, lai atbrīvotu zemi, kur audzēt biodegvielas iegūšanai paredzēto labību. Kādreiz primātu medīšana bija saistīta ar izdzīvošanas vajadzībām, taču tagad to gaļa esot kļuvusi par luksusa pārtiku, kuras cena Āfrikā un Dienvidaustrumāzijā ir augstāka nekā vistas un zivju gaļas cena, raksta The Independent.
Lai gan pieauguši draudi, zinātnieki kopš 2000.gada ir atklājuši 53 jaunas primātu sugas, to skaitā arī 40 līdz šim nezināmu sugu Madagaskarā. 2007.gadā pētnieki šeit atklāja lielāko bambusa lemūru populāciju, kas dzīvo salas mitrājos.