Piedāvātais regulējums paredzēja, ka sejas aizklāšana publiskās vietās būtu atļauta tām personām, kam tā nepieciešama saistībā ar darba pienākumu pildīšanu. Aizliegums neattiektos arī uz sporta, mākslas un tradicionālās kultūras svētkiem.
Komisijām netika nodoti arī grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas paredzēja par sejas aizklāšanu publiskās vietās, izņemot izņēmuma gadījumus, uzlikt naudas sodu no 50 līdz 150 eiro. Savukārt par personas piespiešanu aizklāt seju varētu uzlikt naudas sodu no 100 līdz 350 eiro. Šajā gadījumā sodāma būtu persona, kas piespiedusi seju aizklāt.
Likumprojekta autori skaidroja, ka speciāls regulējums ir nepieciešams, ņemot vērā līdzšinējo Eiropas valstu pieredzi, un likuma mērķis ir palielināt sabiedrisko kārtību un drošību, cilvēkiem atrodoties publiskās vietās.
Partija ir nobažījusies par iespējamu dažāda līmeņa draudu palielināšanos, pieaugot patvēruma meklētāju un bēgļu skaitam no Āfrikas un Tuvo Austrumu valstīm. Tiek norādīts, ka teroristi un citi vardarbīgi noskaņoti indivīdi mēdz izmantot iespēju aizsegt seju ar apģērbu publiskās vietās, lai izraisītu nekārtības, bojātu īpašumus, kā arī radītu draudus personu veselībai un dzīvībai. Tāpēc daudzās Eiropas valstīs un pilsētās ir aizliegts publiskās vietās nēsāt apģērbu, kas aizklāj seju. Līdzīgs aizliegums ir spēkā Francijā, Beļģijā, Nīderlandē, Šveicē (Tičino kantonā), kā arī atsevišķās Itālijas un Spānijas pilsētās. Arī dažās Vācijas federālajās zemēs sievietēm, kuras strādā sabiedriskas nozīmes darbavietās, īpaši skolās un birojos, aizliegts nēsāt apģērbu, kas aizklāj seju.
Arī Eiropas Cilvēktiesību tiesa ir atzinusi, ka aizliegums aizklāt seju publiskās vietās nav pretrunā ar reliģisko brīvību, tiesībām uz pulcēšanos un tas nav diskriminējošs.
Drošības policija (DP) aģentūrai LETA iepriekš komentējusi, ka neiebilst pret diskusijām par šo jautājumu, kurās tiktu izvērtēta gan starptautiskā pieredze, gan nepieciešamība pēc iespējamiem ierobežojumiem Latvijā. Tajā pašā laikā DP vērš uzmanību uz to, ka valstīs, kurās šāds aizliegums ticis ieviests, tas izraisījis vietējo musulmaņu kopienu protesta akcijas, kas atsevišķos gadījumos pāraugušas arī vardarbīgās sadursmēs ar policiju.
Einārs
!
Saeima