"Ideālais risinājums būtu šiem ļaudīm radīt atsevišķu valsti, kurā viņi varētu kļūt noderīgi, jo viens otru viņi saprot vislabāk," savā interneta vietnē atzinis SNS līderis.
"Šai kopienai nav nekā kopīga ar mūsu slāvu dabu un dzīves filozofiju, un pēdējo gadsimtu laikā mēs neesam nemaz tuvinājušies," norāda Slota.
Viņa paziņojums jau izsaucis cilvēktiesību aizstāvju organizāciju sašutumu.
"Šādas idejas nav realizējamas. Ja čigāni vēlētos paši savu valsti, viņiem būtu jānāk klajā ar šādu ideju, taču viņi to nevēlas," sarunā ar aģentūru AFP norādīja Slovākijas Čigānu iniciatīvas pārstāvis Aleksandrs Patkolo.
Slota, kas pazīstams ar ksenofobiskiem izteikumiem, kas vērsti gan pret čigāniem, gan pret valstī dzīvojošo ungāru minoritāti, aicinājis arī stingrāk regulēt sociālo pabalstu piešķiršanu čigāniem un viņu bērnus ievietot slēgtās mācību iestādēs.
Laikā no 2006. līdz 2010.gadam SNS bija Roberta Fico vadītās valdošās koalīcijas sastāvā, bet šobrīd parlamentā, kurā ir 150 vietas, pārstāvēta tikai ar septiņiem deputātiem un atrodas opozīcijā.
Saskaņā ar 2001.gada tautas skaitīšanas datiem no 5,4 miljonus lielā Slovākijas iedzīvotāju kopskaita čigānu ir tikai 89 000, taču eksperti lēš, ka viņu skaits patiesībā ir daudz lielāks.
"Patiesais skaits varētu būt aptuveni 350 000 čigānu," uzskata Slovākijas Zinātņu akadēmijas etnologs Arne Manns.
Vairums no viņiem dzīvo aptuveni 600 ciematos, kuros nav elektrības, ūdensvada un kanalizācijas un kas atrodas relatīvi tālu no Bratislavas.
Kopumā Eiropas Savienībā (ES) dzīvojošo čigānu skaits varētu būt 11 līdz 12 miljoni.