Olimpiskās uguns ceļojums pa Ķīnu noritējis diezgan mierīgi, jo varas iestādes īstenoja ļoti stingrus drošības pasākumus un nepieļāva nekādus protestus. Taču iepriekš lāpas ceļojumu apkārt pasaulei pavadīja trokšņainas protesta akcijas Londonā, Parīzē un citās pilsētās. Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Žaks Roge secina, ka olimpiskās uguns stafete piesaista žurnālistu uzmanību, un tas savukārt piesaista protestētājus. Stafetes laikā notikušo protesta akciju rīkotāji gribēja pievērst pasaules uzmanību cilvēktiesību pārkāpumiem Ķīnā, represijām Tibetā un citiem Ķīnas komunistiskā režīma grēkiem. Ž.Roge gan pauda viedokli, ka protesta akciju laikā notikušās vardarbīgās sadursmes bija pretrunā ar olimpisko garu.
Drošības garantijas
SOK vadība atzinusi, kā nākotnē varētu atteikties no olimpiskās uguns vadāšanas apkārt pasaulei. Turpmāk olimpisko uguni pa tiešo varētu aizvest no iedegšanas vietas Grieķijā uz valsti, kas rīko olimpiskās spēles. SOK loceklis Diks Paunds vēsta, ka šoreiz tikai ar lielām grūtībām izdevies novērst Pekinas spēļu boikotu, uz ko aicināja cilvēktiesību aizstāvji vairākās valstīs. SOK vadības pārstāvji uzsver, ka viņu uzdevums ir sarīkot labas olimpiskās spēles, nevis iejaukties Ķīnas iekšpolitikā, lai mainītu šajā valstī esošo kārtību.
Ķīnas amatpersonas apgalvo, ka olimpisko spēļu dalībnieki un viesi būs drošībā, nekaut gan pirmdien valsts rietumos noticis uiguru nemiernieku uzbrukums, kurā nonāvēja 16 policistu. Uiguru separātisti arī iepriekš draudējuši nolaupīt olimpisko spēļu dalībniekus. Taču drošības pasākumi Pekinā ir tik stingri, ka teroristiem nav gandrīz nekādu izredžu piekļūt sportistiem.
Laimīga diena
Spēļu rīkotāju lielākās rūpes pirms piektdien gaidāmās atklāšanas ceremonijas ir saistītas nevis ar teroristu uzbrukuma novēršanu, bet gan ar gaisa piesārņojuma mazināšanu un mākoņu izdzenāšanu. Viņi raizējas, ka lietus varētu izjaukt rūpīgi plānoto ceremoniju. Pekinas iedzīvotāju vidū nav vienprātības par lielo notikumu, jo daudziem tas sagādājis neērtības. "Vismaz puse cilvēku, ko es pazīstu, nevar vien sagaidīt, kad spēles būs beigušās. Tas ir lielisks pasākums valstij, bet cietēji ir vienkāršie ļaudis," ziņu aģentūrai AP stāsta saldējuma tirgotājs, kuram spēļu laikā aizliegts rādīties Pekinas ielās.
Piektdien gaidāmās neērtības gan nav iebiedējušas tūkstošiem ķīniešu, kas šajā dienā plāno iestūrēt laulības ostā. Paredzams, ka Pekinā laulību reģistrēs ap 9000 pāru (visā Latvijā pērn reģistrēts ap 15 000 laulību). Ķīnieši vēlas salaulāties 2008.gada 8.augustā, jo skaitlis astoņi tiek uzskatīts par laimīgu.