Frīlenda atkāpās arī no finanšu ministra amata. Viņas demisija ir pirmā atklātā pretestība Trudo viņa paša kabinetā.
Liberālās partijas līderis Trudo aptaujās par 20 procentpunktiem atpaliek no sava galvenā konkurenta, konservatīvā Pjēra Polieva, kurš kopš septembra trīs reizes mēģinājis panākt valdības krišanu un ārkārtas vēlēšanas.
"Mūsu valsts šodien saskaras ar nopietnu problēmu," savā atkāpšanās rakstā uzsver Frīlenda, norādot uz Trampa plānoto Kanādas importa aplikšanu ar 25% lielu muitu. Viņa atzinusi, ka pēdējās nedēļās nonākusi domstarpībās ar Trudo par piemērotāko ceļu Kanādai nākotnē.
Bijusī žurnāliste pirmo reizi parlamentā tika ievēlēta 2013.gadā, bet pēc diviem gadiem, kad pie varas nāca liberāļi, pievienojās Trudo kabinetam, ieņemot svarīgus amatus, tai skaitā tirdzniecības un ārlietu ministra amatus. Frīlenda arī vadīja sarunas par tirdzniecību ar Eiropas Savienību (ES) un ASV. Pavisam nesen viņai tika iesaistīta Kanādas atbildes izstrādē uz nākamās Trampa administrācijas soļiem.
ASV ir Kanādas galvenā tirdzniecības partnere, un 75% Kanādas eksporta katru gadu nonāk Savienotajās Valstīs.
Frīlenda savā demisijas rakstā norāda, ka Trudo vēlas viņu pārcelt uz citu amatu, un viņa secinājusi, ka vienīgais godīgais ceļš viņai ir atkāpties. Viņa skaidro, ka nepieciešams ārkārtīgi nopietni uztvert Trampa draudus par jauniem tarifiem. Brīdinot, ka tas var novest pie "tarifu kara" ar ASV, viņa uzsver, ka Otavai ir jāsaglabā "sauss fiskālais pulveris" un tā nevar atļauties dārgus politiskos trikus.
Frīlenda paziņojusi, ka kandidēs nākamajās vēlēšanās, kas gaidāmas 2025.gadā.
Politologu skatījumā Frīlendas demisija demonstrē uzticības krīzi, ar ko saskāries Trudo, un parāda, ka viņa kabinets nav tik saliedēts, kā varēja domāt.