Viena no šīm firmām - Somali Enterprises - arī pārskaitījusi Timošenko naudu kažoku, dārglietu un automašīnu iegādei, kā arī viesnīcu un restorānu rēķinu apmaksai, paziņojis ģenerālprokurora pirmais vietnieks Renats Kuzmins.
Ščerbaņs, kurš vadīja finanšu korporāciju Anton, tika nošauts 1996.gadā Doņeckas lidostā. Slepkavas nogalināja arī Ščerbaņa sievu un kādu lidostas darbinieku.
2002.gada sākumā aizdomās par līdzdalību slepkavībā tika aizturēti astoņi cilvēki. Tiesa visus atzina par vainīgiem, trim no apsūdzētajiem piespriežot mūža ieslodzījumu.
Par slepkavības pasūtītāju ģenerālprokuratūra uzskata bijušo premjerministru Pāvelu Lazarenko, kurš šobrīd ASV izcieš cietumsodu par nelikumīgā ceļā iegūtu līdzekļu atmazgāšanu.
Pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados Timošenko bija Lazarenko politiskā līdzgaitniece.
"Nauda pasūtījuma slepkavu kontos nāca no Lazarenko un Timošenko piederošiem uzņēmumiem," naktī uz sestdienu Ukrainas televīzijas kanālam Inter pavēstīja Kuzmins.
Viņš piebilda, ka izmeklētāji šobrīd pārbauda pašas Timošenko saistību ar naudas pārskaitījumiem.
Kuzmins norādīja, ka Kijeva šajā jautājumā cer uz ASV prokuroru palīdzību un ka jau gadu Ukrainas tiesībsargāšanas iestādes cenšas saņemt atļauju nopratināt Lazarenko.
Kā ziņots, Timošenko tika apcietināta 5.augustā, bet 11.oktobrī tiesa viņai piesprieda septiņu gadu cietumsodu par valstij zaudējumus nesošā gāzes līguma noslēgšanu ar Krieviju.
Eiropas Savienība (ES) un citas rietumvalstis paudušas bažas, ka Timošenko notiesāšana bijusi politiski motivēta, brīdinot, ka tas var apdraudēt Kijevas eirointegrācijas centienus.