Laikraksts uzskata, ka Baltijas valstu ekonomiskais brīnums jebkurā gadījumā ir izrādījusies himēra, jo jaunie latvieši un lietuvieši, tā vietā, lai varonīgi ekonomētu, vienkārši ir atstājuši valsti. Ņemot vērā, ka abu šo valstu iedzīvotāju skaits nav liels, apkārtējām valstīm neradās problēmas šīs „masveida izceļošanas” dēļ, norāda Tagesanzeiger.
Vācijas izdevums piebilst, ka Baltijas valstu iedzīvotāji „samierinājās ar stingras taupības politiku” arī tādēļ, ka to virzīja konservatīvas nacionālistiskās partijas, kas ir populāras pamatnāciju vidū dēļ to bailēm no „salīdzinoši lielā krievu mazākuma”. „Tomēr tagad nedarbojas pat bailes no krieviem. Jauno Lietuvas glābēju sauc Viktors Uspaskihs, viņš ir krievu izcelsmes uzņēmējs un vēlēšanās uzvarējušās Darba partijas vadītājs,” teikts rakstā. (Darba partija vēlēšanās palika otrajā vietā, nedaudz piekāpjoties sociāldemokrātiem – Diena.lv piebilde.)
Tagesanzeiger tāpat atzīmē, ka Starptautiskā Valūtas fonda nupat notikušajā ikgadējā konferencē Tokijā stingras taupības politikas principi tika atspēkoti no zinātniskā viedokļa. Stingras taupības teorija balstās uz pieņēmumu, ka atbilstošu pasākumu ātrās īstenošanas gadījumā uzņēmēji ātri atkopjas no šoka un sāk no jauna ieguldīt naudu, tādēļ pēc īsa krīzes perioda ekonomika atkal sākt attīstīties. Tomēr, saskaņā ar pēdējo SVF pētījumu, šāda taktika noved nevis pie ekonomiskās izaugsmes, bet gan pie pastāvīga nabadzības pieauguma, pat ja emisijas bankas pazemina refinansēšanas likmi līdz nullei: neviens neaizpilda pieprasījuma trūkumu, kuru izraisījusi stingras taupības politika, skaidro laikraksts.
Izdevums arī piebilst, ka SVF vadītāja Kristīna Lagarda jau ir izdarījusi atbilstošus secinājumus un iestājas par to, lai Grieķijai tiktu dots ilgāks strīdīgo reformu īstenošanai.