Latvijā dalību bija pieteikušas kopumā 67 pašvaldības. Septiņos pasaules kontinentos zemes stundas laikā izdzisa vairāk nekā 400 ikoniskas celtnes un objekti, simbolizējot iedzīvotāju apņemšanos ar šodienas darbībām saglabāt planētas veselību nākamajām paaudzēm.
Akcijas laikā daudzās pasaules valstīs aktualizētas dažādas vides problēmas. Piemēram, Singapūrā galvenais notikums bija mežu atjaunošana Indonēzijā, jo 2015.gada ugunsgrēka laikā tas zaudēja vairāk nekā divus miljonus hektāru meža. Galapagu salās uzsvars šogad bija uz lokāli ražotām precēm - salas iedzīvotājiem pārtikas pieejamība un tās ilgtspējīga iegūšana ir ļoti būtisks jautājums. Tikmēr Tanzānijā, Temekas pašvaldībā, vietējā skolā un slimnīcā tika uzstādīts ar saules enerģiju darbināms ūdens sūknis.
Latvijā Zemes stunda tika atzīmēta ar dažādām aktivitātēm - kā ierasts lielākajiem un zināmākajiem objektiem tika izslēgts vai samazināts apgaismojums, notika koncerti, pasākumi sveču gaismā, kā arī sportiskas aktivitātes brīvā dabā.
Pasaules Dabas fonds atgādina, ka par klimata pārmaiņām zinātnieki norāda jau vairāk kā 30 gadus un tās tiek saistītas ar siltumnīcefekta gāzu emisiju koncentrācijas pieaugumu. Par klimata pārmaiņām pasaulē liecina kūstošie ledāji, jūras līmeņa celšanās, vētras un plūdi, kas kļuvuši spēcīgāki, kā arī sausums un sniega segas samazināšanās.