Ķīna sākusi drošības operāciju olimpiskās uguns pavadīšanai savā teritorijā
Pekinas olimpisko spēļu lāpas stafete Ziemeļkorejā pirmdien notikusi tā, kā to vislabāk vēlas redzēt Ķīna - bez Tibetas atbalstītāju protestiem. Šis bija lāpas pirmspēdējais pieturas punkts pirms ierašanās Ķīnā, kur to sagaida ar nopietniem drošības pasākumiem. Paralēli slepeni olimpisko uguni plānots nogādāt arī Everestā, taču informācija par šīs aktivitātes gaitu tiek turēta slepenībā, baidoties no protestiem. Lāpas stafete Ziemeļkorejas galvaspilsētā Phenjaņā norisinājās. Miermīlīgs pūlis stafetes startā vicināja Ķīnas karogus, bet tālāk ceļā to pavadīja vairāki tūkstoši atnākušo cilvēku, rokā turot papīra puķes un saucot: "Laipni lūgti". Televīzijas kanāla BBC korespondents sacīja, ka varas iestādes bija izdarījušas visu, lai pūlis paustu noteiktu atbalstu lāpai. Šāda "priekšzīmība" ir saprotama, jo komunistiskā Ziemeļkoreja jau iepriekš kritizējusi pret Ķīnu vērstos protestus, kas norisinājās lāpas ceļojuma laikā Eiropā un Ziemeļamerikā. Lāpa Ziemeļkorejā ieradās no kaimiņvalsts Dienvidkorejas, kur daudzgalvainais Ķīnas atbalstītāju pūlis neļāva Tibetas atbalstītājiem tik aktīvi izpausties. Notika arī vairākas sadursmes starp abām pretējām nometnēm, kuras nevarēja novērst pat 8000 tūkstošu norīkoto policistu. Pēdējā lāpas pieturvieta pirms nokļūšanas Ķīnā ir Vjetnama. Domājams, ka arī tur nopietni protesti nav gaidāmi.
Nopietni lāpas sagaidīšanai gatavojas Ķīnas varas iestādes, kas nevēlas, lai atkārtotos tādas nekārtības kā pagājušā mēneša sākumā, kad vairākās valsts provincēs notika tibetiešu protesti, kurus vajadzēja apspiest ar spēku.
Tādēļ pastiprināti drošības pasākumi ieviesti Tibetā, jo tās galvaspilsēta Lasā norisinājās vislielākās nekārtības, kurās bija bojāgājušie un daudzi tika apcietināti. Tas veicināja pastiprinātu pasaules uzmanību Tibetai, tādēļ Pekinas olimpisko spēļu stafeti Eiropā un Ziemeļamerikā pavadīja masveidīgi protesti.