Vēstulē, kas nav datēta ar konkrētu dienu, Ziemeļkoreja lūgusi starptautisku palīdzību cīņai ar pārtikas krīzi. Pjenhana ziņojumā apgalvo, ka 2019. gadā jārēķinās ar 1,4 miljonus tonnu lielu pārtikas iztrūkumu, tostarp nepietiekami ir kartupeļu, rīsu un sojas pupu krājumi. Jau 2018. gada martā ANO lēsa, ka 10,3 miljoniem – teju pusei Ziemeļkorejas iedzīvotāju - pietiekama uztura nodrošināšana ir ikdienas problēma.
Ziemeļkoreja paziņojusi, ka 2018. gadā saražotās pārtikas apjoms sarucis par 503 000 tonnām, kopumā saražojot 4,951 miljonus tonnu. Pat spīti plāniem importēt 200 000 tonnu pārtikas un iecerētajām 400 000 tonnām agro kultūraugu ražas, deficīts aizvien spiež samazināt dienas devu no 550 gramiem uz 300 gramiem vienam cilvēkam. Kā vēsta NBC News, vēstule kopumā rada priekšstatu par to, ka ANO noteiktās sankcijas ir barbariskas un necilvēcīgas. Sankcijas traucējot īstenot zemkopībai nepieciešamo izejvielu sagādi.
ANO preses pārstāvis Stefans Dujaričs informēja, ka ANO aģentūras rīko sarunas ar Pjenhanu, lai meklētu risinājumus humānajai krīzei valstī. ANO arī apstiprina, ka visi norādītie skaitļi par pārtikas trūkumu ir oficiāli valdības dati, kas sniegti janvāra beigās.
Aģentūrai Reuters bloga North Korean Econonomy Watch un ASV bāzētās domnīcas Foreign Policy Research Institute asociētais pētnieks Bendžamins Silberšteins uzsvēra, ka vēstule ir formulēta tā, lai mudinātu ANO atmaigt pret Ziemeļkoreju un mīkstinātu sankcijas.
Viņa viedoklim piekrīt arī bijusī ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes analītiķe, kuras uzdevums bija sekot līdzi situācijai Ziemeļkorejā, Sjū Mī Terija: "Tas, ko viņi vēlas, ir sankciju mīkstināšana. Tas ir galvenais, ko viņi cer panākt." Viņa uzskata, ka ar vēstules sūtīšanu tiek veidotas iestrādnes nākamnedēļ gaidāmajam Trampa un Kima samitam.
Eksperti pieļauj, ka Trampa administrācija apmaiņā pret Phenjanas solījumiem ievērot konkrētas prasības varētu būt visai atvērta izdarīt izņēmumus sankcijās humānās palīdzības sniegšanas gadījumos.
Jau ziņots, ka gaidāmā samita kontekstā eksperti pauduši bažas arī par ASV un Dienvidkorejas militāro sadarbību ilgtermiņā.
vientiesīc