Šāviņi piezemējās netālu no Dienvidkorejas pierobežas salas Jonpjonas, kur 2010.gada novembrī robežincidentā dzīvību zaudēja četri cilvēki.
"Ziemeļkoreja izšāva šāviņus, kas trāpīja blakus mūsu kuģim, bet nenodarīja kuģim nekādus bojājumus," ziņu aģentūrai AFP atklāja Dienvidkorejas Aizsardzības ministrijas preses pārstāvis.
Atbildot uz apšaudi, Dienvidkorejas kuģis izšāva vairākus šāviņus ūdenī netālu no Ziemeļkorejas kuģa.
Uguns apmaiņa izraisīja saspringtu konfrontāciju starp karakuģiem no abām pusēm, bet vairāk provokāciju no Ziemeļkorejas nesekoja, informēja ministrijas preses pārstāvis.
"Situācija tagad ir stabila, bet mēs uzmanīgi sekojam līdzi Ziemeļkorejas karavīru kustībai," viņš piebilda.
Ziemeļkorejas armija trešdien draudēja uzbrukt Dienvidkorejas karakuģiem "bez brīdinājuma", ja notiks kaut vai tikai sīks jūras robežas pārkāpums.
Dienvidkorejas un Ziemeļkorejas jūras robeža Dzeltenajā jūrā pieredzējusi jūras spēku sadursmes arī 1999., 2002 un 2009.gadā.
Phenjana neatzīst šo robežu, apgalvojot, ka to pēc Korejas kara vienpusēji nosprauduši ASV vadītie ANO spēki.
Dienvidkorejas flote otrdien raidīja brīdinājuma šāvienus pret trim Ziemeļkorejas armijas kuģiem, kas bija iebraukuši Dienvidkorejas ūdeņos Dzeltenajā jūrā.
Dienvidkorejas flote aicināja Ziemeļkoreju pārtraukt "absurdos draudus" un brīdināja, ka bez žēlastības sodīs Ziemeļkoreju par jebkuru provokāciju.
Spriedze abu valstu attiecībās pieaugusi, kopš Ziemeļkoreja aprīlī veica vairākus raķešu izmēģinājumus un draudēja veikt jaunu kodolizmēģinājumu, atbildot uz ASV un Dienvidkorejas kopīgajām militārajām mācībām.