"Līdz šim neviens ziemeļkorejiešu strādnieks šorīt darbā nav ieradies," pavēstīja Dienvidkorejas Apvienošanās ministrijas pārstāve. Kā ziņots, Ziemeļkoreja pirmdien paziņoja, ka izvedīs savus strādniekus no Phenjanas un Seulas valdību kopīgi izveidotā Kesonas industriālā parka un uz laiku slēgs šo kompleksu.
2004.gadā dibinātajā Kesonas industriālajā parkā savas ražotnes izveidojuši 123 dienvidkorejiešu uzņēmumi, un tajā nodarbināti aptuveni 53 000 ziemeļkorejiešu. Dienvidkoreja Phenjanas lēmumu jau nosodījusi, paziņojot, ka šādai rīcībai nav attaisnojuma.
Līdz šim Phenjana centusies, lai spriedze abu valstu attiecībās neskartu industriālā parka darbību, jo tas ir viens no svarīgākajiem tās ārvalstu valūtas avotiem. 2012.gadā Kesonas industriālā parka apgrozījums sasniedza 469,5 miljonus ASV dolāru, bet kopš 2004.gada kopējais apgrozījums bijis 1,98 miljardi dolāru. "Ziemeļkorejas vienpusīgais lēmums (..) nevar tik attaisnots nekādā veidā, un Ziemeļkoreja tiks saukta pie atbildības par visām sekām," paziņojis Dienvidkorejas Apvienošanās ministrijas preses pārstāvis.
Dienvidkorejas valdība "mierīgi, bet stingri" reaģēs uz Ziemeļkorejas "netaktisko lēmumu un darīs visu iespējamo, lai nodrošinātu mūsu tautas drošību un pasargātu mūsu īpašumu," norādīja preses pārstāvis.
Kopš pagājušās trešdienas, kad Ziemeļkoreja liedza dienvidkorejiešiem pieeju Kesonas industriālajam parkam, savu ražotņu darbību pārtraukuši jau 13 no dienvidkorejiešu uzņēmumiem un kompleksu pametuši vairāk nekā 300 dienvidkorejiešu, bet 475 Dienvidkorejas pilsoņi joprojām atrodas Kesonā, informēja ministrija.
Spriedze Korejas pussalā pakāpeniski pieaugusi, kopš Ziemeļkoreja decembrī izmēģināja tāla darbības rādiusa raķeti, bet februārī veica savu trešo kodolizmēģinājumu. Phenjana pēdējo nedēļu laikā pastāvīgi izsaka draudus par iespējamo karadarbības uzsākšanu, tostarp draudot pielietot kodolieročus.