"Vienmēr paturiet prātā, ka kodolieroču, tāla darbības rādiusa raķešu un bioķīmisko ieroču attīstīšana un uzturēšana ir veids, kā Korejas pussalā nodrošināt mieru, un nekad nezaudējiet piesardzību," testamentā teikto citē Japānas žurnāls Shukan Bunshun.
Ļi, kurš Dienvidkorejā vada respektablo Ziemeļkorejas Stratēģiskās informācijas dienesta centru, testamenta kopiju ieguvis no "augsta ranga Ziemeļkorejas amatpersonai tuvu stāvoša cilvēka", norāda izdevums.
44 gadus vecais Ļi Ziemeļkorejā izglītojies elitārā zinātnes skolā, 2001.gadā aizbēdzis no staļinistu režīma pārvaldītās valsts, bet 2005.gadā ieradies Dienvidkorejā. Ziemeļkorejā Ļi bijis zinātnieks kādā valsts struktūrā, kuras uzdevums bijis rūpēties par augstāko līderu veselību. Pēc paša Ļi teiktā, viņš joprojām uztur kontaktus ar bijušajiem kolēģiem.
"Mums psiholoģiskajā karā ar Savienotajām Valstīm jāgūst uzvara. Nostājoties iespaidīgā stājā kā leģitīma kodolvalsts, mums ir jāmazina amerikāņu ietekme Korejas pussalā un jādarbojas starptautisko sankciju atcelšanas virzienā, lai sagatavotu ārējos apstākļus ekonomiskajai attīstībai," teikts Kima testamentā.
Līderis bijis visai piesardzīgs attiecībā uz Ziemeļkorejas tuvāko sabiedroto Ķīnu, norādot, ka "tā ir valsts, kurai patlaban ar mums ir vistuvākās attiecības, bet tā var kļūt par valsti, kas nākotnē mums būs visciešāk jāuzmana". "Vēsturiski Ķīna bijusi valsts, kas mūsu valstij uzspiedusi sarežģījumus. Atcerieties to un esiet piesardzīgi. Nepieļaujiet, ka Ķīna jūs ekspluatē," testamentā rakstījis Kims.
"Seulā klīst baumas, ka Kims Čenirs ir atstājis rakstisku testamentu, ka Seulas varasiestādes ir ieguvušas kopiju un tagad to analizē," apliecināja Ziemeļkorejas studiju universitātes profesors Jans Mudžins.