Pēc tam, kad Lielbritānija paziņoja par aizliegumu reisos savā gaisa telpā lidot ar Boeing 737 MAX, lidaparātiem, daži lidojumi tomēr jau bija uzsākti. Virs Lielbritānijas paziņojuma brīdī bija aviokompānijas Icelandair flotē esošas divas šī modeļa lidmašīnas, bet uz dažādām pilsētām Apvienotajā Karalistē dodas vēl trīs MAX lidaparāti - divi Turkish Airlines gaisa kuģi un viens Thomson flotes lidaparāts.
Lielbritānijas Civilās aviācijas pārvalde norādīja, ka pagaidu aizliegums būs spēkā, līdz tiks viesta skaidrība par Ethiopian Airlines katastrofas apstākļiem un attiecīgi būs zināms, vai ir droši izmantot šīs lidmašīnas pasažieru pārvadājumos. Pārvalde norādīja, ka lēmums pieņemts, jo pašlaik tās rīcībā nav pietiekamas informācijas par avārijas cēloņiem.
Lidsabiedrība Tui, kas darbojas Lielbritānijā, apstiprināja, ka apturējusi visu tās flotē esošo Boeing 737 MAX 8 izmantošanu. Šādu pašu lēmumu pieņēma aviokompānija Norwegian.
Arī Austrālija aizliegusi valsts gaisa telpā ielidot MAX modifikācijas lidmašīnām. "Šis ir pagaidu aizliegums, kamēr gaidām pilnīgāku informāciju, lai varētu izvērtēt riskus, kas saistīti ar Boeing 737 MAX lidmašīnu izmantošanu satiksmē," norādīja Austrālijas Civilās aviācijas drošības pārvaldes vadītājs Šeins Karmodijs. Aizliegums tādējādi ietekmēs ārvalstu lidsabiedrības, kuru flotē ir šie lidaparāti un kuras veic lidojumus uz galamērķiem Austrālijā, jo neviena Austrālijā bāzētā aviokompānija neizmanto Boeing 737 MAX lidaparātus.
Līdzīgus lēmumus pieņēmušas Singapūra, Malaizija, Ķīna un Indonēzija. Jāatgādina, ka vien pērn oktobrī nogāzās Indonēzijas lidsabiedrības Lion Air Boeing 737 MAX 8 lidmašīna, kas aktīvajā flotē bija vien dažus mēnešus.
Tikmēr vairāki ASV avioindustrijas giganti, tostarp American Airlines un Southwestern Airlines, turpina veikt lidojumus ar Boeing 737 MAX lidmašīnām.