Statistikas dati liecina, ka 2013.gadā 192 miljoni eiro tika izmaksāti pabalstos ES imigrantu bērniem, kuri dzīvo ārpus Austrijas. Pērn šajos pabalstos tika izmaksāti 249 miljoni eiro.
Ģimenes lietu ministre Sofija Karmazina, finanšu ministrs Hanss Jergs Šellings un ārlietu ministrs Sebastians Kurcs paziņoja, ka bērnu pabalstos izmaksājamā summa jāsamazina, turklāt EK jāgādā, ka šī nauda tiek saņemta godīgi.
Šie ministri, kuri pārstāv konservatīvo Austrijas Tautas partiju, lēsa, ka varētu ietaupīt apmēram 100 miljonus eiro, ja šādus bērnu pabalstus noteiktos apstākļos neizmaksātu vai arī tos aprēķinātu, ņemot vērā dzīvošanas izmaksas imigrantu izcelsmes valstīs.
Austrijas ministri vēstulē EK prezidentam Žanam Klodam Junkeram aicināja bērnu pabalstus aprēķināt atbilstoši dzīvošanas izmaksām tajā ES dalībvalstī, kur bērns uzturas.
Ministri paziņoja, ka Austrijas ģimenes tiek "diskriminētas", jo bērnu pabalsti sedz apmēram pusi no to ikmēneša izdevumiem, bet daļai vecāku, kuru bērni dzīvo citās ES dalībvalstīs, šie pabalsti ļauj dzīvot ļoti ērtos apstākļos.
Ministri vēlas, lai Brisele ievieš ārkārtas pasākumus attiecībā uz bērnu pabalstiem ES imigrantiem, kuru bērni dzīvo ārzemēs, uzsverot, ka tas ļaus palielināt pabalstus Austrijā dzīvojošām ģimenēm.
Kā ziņots, ES Tiesa jūnijā nolēma, ka Lielbritānija drīkst neizmaksāt ģimenes pabalstus imigrantiem no ES dalībvalstīm, ja tie nestrādā un viņiem nav tiesību uzturēties Lielbritānijā. ES Tiesa norādīja, ka tas ir pamatojams ar valsts budžeta "aizsardzību". Tomēr pēc 23.jūnijā Lielbritānijā notikušā referenduma, kurā tika nolemts izstāties no ES, šis tiesas lēmums vairs nav spēkā.