ēc tam viņi saķēdējušies kopā pie koncentrācijas nometnes bēdīgi slavenajiem vārtiem ar uzrakstu Arbeit macht frei (Darbs dara brīvu), uz kuriem uzmetusi baltu auduma gabalu, uz kura bija rakstīts "mīlestība".
Vietējie mediji vēstīja, ka viņi izmantojuši bezpilota lidaparātu, lai nofilmētu savas darbības.
Viņus aizturēja muzeja apsargi un nodeva policijai.
Jaunie cilvēki ir vecumā no 20 līdz 27 gadiem. Policijas ziņu aģentūra PAP, atsaucoties uz neoficiāliem avotiem, vēstīja, ka viņi ir Baltkrievijas, Polijas un Vācijas pilsoņi, un viņu nolūks esot bijis protestēt pret bruņoto konfliktu Austrumukrainā.
"Šī ir pirmā reize, kad kaut kas tāds notiek Aušvicā," paziņoja muzeja direktors Pjotrs Civiņskis.
Aušvica, kur tagad iekārtots muzejs un memoriāls, kļuvusi par simbolu nacistiskā režīma noziegumiem un Otrā pasaules kara šausmām. Tiek lēsts, ka šajā koncentrācijas nometnē tika noslepkavots 1,1 miljons ieslodzīto, no kuriem lielākā daļa bija ebreji.
Polijas galvenais rabīns Mihaels Šudrihs nosodīja jauno cilvēku rīcību, paziņojot, ka tā bijusi nepareiza neatkarīgi no tā, kāds bijis motīvs.
"Jebkāda Aušvicas izmantošana politiskiem vēstījumiem, pat Aušvicas izmantošana morāliem vēstījumiem nav veids, kādā būtu jāatceras Aušvica," sacīja rabīns.
"Vācieši izmantoja Aušvicu, lai mēģinātu iznīcināt ebrejus," norādīja Šudrihs, piebilstot, ka jebkādu pasākumu organizēšana Aušvicā nozīmē apgānīt šajā vietā nogalināto ebreju, poļu, padomju karagūstekņu, čigānu un pārējo upuru piemiņu.