Krimināllieta ierosināta pēc Kriminālkodeksa panta, kas paredz sodu par aicinājumiem uz darbībām, kas vērstas uz kaitējuma nodarīšanu valsts nacionālās drošības interesēm.
Opozīcijas koordinācijas padomes prezidija loceklis Maksims Znaks ziņu aģentūrai Interfax sacīja, ka padome pauž sabiedrības pilsonisko pozīciju un darbību turpinās.
"Padome darbu turpinās, tomēr mēs saprotam, krimināllietas ietvaros varasiestādēm ir milzumdaudz instrumentu, lai padomes darbu sarežģītu," sacīja Znaks.
Viņš uzsvēra, ka padome nerada draudus Baltkrievijas nacionālajai drošībai.
Pēc varasiestāžu izteiktajām apsūdzībām daži cilvēki padomi pametuši, atzina Znaks. Viņš gan norādīja, ka neviens no padomes prezidija locekļiem to nav pametis.
Nobela prēmijas laureāte Svetlana Aleksijeviča joprojām ir opozīcijas koordinācijas padomes prezidija sastāvā, kaut arī tā pirmajā sēdē nav piedalījusies.
"Svetlana Aleksandroviča tiešām vakardienas sēdē nepiedalījās slimības dēļ. Bet viņa nav paziņojusi par izstāšanos no padomes," sacīja Znaks.
Aleksijeviča atrodas Baltkrievijas teritorijā, viņš piebilda.
"Viņa tāpat kā visi koordinācijas padomes locekļi fiziski atrodas Baltkrievijā," sacīja Znaks.
Baltkrievijas ģenerālprokurors Aleksandrs Koņuks ceturtdien paziņoja, ka opozīcijas koordinācijas padomes darbība ir antikonstitucionāla un vērsta uz valsts varas sagrābšanu.
Saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās 9.augustā līdzšinējais valsts galva Aleksandrs Lukašenko ieguvis 80,1% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska - 10,1%, taču opozīcija uzskata, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti, un vēlēšanās pārliecinoši uzvarējusi Tihanovska.
Galvaspilsētā Minskā kopš 9.augusta nerimst protesti pret vēlēšanu viltošanu un prezidentu Lukašenko, kas bieži pārauguši protestētāju sadursmēs ar drošības spēkiem. Protestu gaitā vairāki tūkstoši cilvēku aizturēti, vairāki simti ievainoti. Daudzu uzņēmumu strādnieki pieteikuši streikus.