Likumsargu veikumam kritiskais ziņojums tika publicēts pirmdien, un televīzijas debašu laikā par to paziņoja tieslietu ministre Grēte Fāremū. "Lai paliktu amatā, tieslietu ministrijas uzticība, protams, ir izšķiroša," apliecināja Mēlenns.
"Ja ministrija un citas politiskās varas institūcijas šo jautājumu nepārprotami nepaskaidros, man turpināt darbu būs neiespējami," sacīja Mēlenns, kurš policijas priekšnieka amatā stājās tikai dažas dienas pirms pagājušā gada asiņainajiem notikumiem.
2011.gada 22.jūlijā Bērings-Breivīks sarīkoja sprādzienu Norvēģijas valdības ēku kvartālā Oslo centrā, nogalinot astoņus cilvēkus, bet tad devās uz Ūteijas salu, kur Darba partijas jauniešu organizācijas vasaras nometnē nošāva 69 cilvēkus - pārsvarā pusaudžus, no kuriem jaunākā nule kā bija nosvinējusi14.dzimšanas dienu.
Norvēģijas policija saņēmusi asu kritiku par nepietiekami operatīvo reakciju uz traģiskajiem uzbrukumiem, jo kopš sprādziena Oslo līdz Bēringa-Breivīka aizturēšanas brīdim Ūteijā pagāja vairāk nekā trīs stundas, lai gan uzbrucēja vārds Norvēģijas drošības dienestiem jau bija zināms.
Slaktiņš Ūteijā ilga aptuveni stundu un 15 minūtes. Likumsargiem bija grūtības atrast transportu, lai nokļūtu nelielajā salā. Desmit nedēļas ilgusī Bēringa-Breivīka tiesas prāva noslēdzās jūnijā, bet spriedums šajā lietā vēl nav pasludināts.
Kaut arī nav šaubu, ka slaktiņu sarīkojis Bērings-Breivīks, pieciem Oslo tiesas tiesnešiem ir jāizlemj, vai uzskatīt viņu par pieskaitāmu un piespriest cietumsodu, kā to pieprasa aizstāvības puse, vai piekrist prokuratūras nostājai un nosūtīt viņu uz slēgta tipa psihiatrisko slimnīcu.
Sprieduma pasludināšana gaidāma 24.augustā.