EK šādi reaģējusi uz jauno disciplināro režīmu tiesnešiem Polijā.
Polijas parlaments decembrī apstiprināja likumprojektu, kas paredz iespēju disciplināri sodīt tiesnešus, kuri iebilst pret pretrunīgi vērtētajām tiesu sistēmas reformām.
Kamēr Polijas valdība apgalvo, ka reformas nepieciešamas, lai savaldītu tiesnešu korupciju un atbrīvotos no komunistiskās režīma mantojuma, opozīcija apgalvo, ka valdošā nacionālkonservatīvā partija Likums un taisnīgums vēlas apklusināt kritiski noskaņotos tiesnešus.
EK oktobrī vērsās pret Poliju ES Tiesā, apgalvojot, ka jaunais režīms nepasargā tienešus no politiskās kontroles. Sevišķi EK apšaubīja Polijas Augstākās tiesas jaunās disciplinārās palātas neatkarību.
Polijas un EK starpā jau vairākus gadus valda domstarpības par tiesu reformām, ko īstenojusi Likums un taisnīgums kopš nākšanas pie varas 2015.gadā.
2018.gada nogalē ES Tiesas pieņemtie pagaidu pasākumi palīdzēja amatos atgriezties vairākiem Polijas Augstākās tiesas un Augstākās administratīvās tiesas tiesnešiem, kuri bija piespiesti doties priekšlaicīgā pensijā citas Likums un taisnīgums īstenotas reformas ietvaros.
Tikmēr Polijas parlaments strādā pie jauniem disciplinārajiem noteikumiem tiesnešiem un prokuroriem. Tieslietu eksperti Polijā un ārvalstīs ir plaši kritizējuši šo likumprojektu, kas izprovocējis protestus Polijā.
dabiski
ha-ha-ha
Paga