Portāls Diena.lv jau trešdienas vēstīja, ka trešdienas rītā gan latviešu valodā pieejamajā Vikipēdijā, gan citu eiropiešu valodu interneta enciklopēdijās bija publicēts paziņojums, kurā lietotāji tika brīdināti par direktīvas potenciālajiem riskiem. "2018. gada 5. jūlijā Eiropas Parlamentā notiks balsojums, vai turpināt virzīt autortiesību direktīvas piedāvājumu, kurš, ja tiks apstiprināts, ievērojami kaitēs Interneta brīvībai," teikts paziņojumā.
Iespējams, ka, pateicoties interneta vietņu un lietotāju aktivitātēm, deputāti pagaidām lēmuši atlikt autortiesību pārskatīšanu. Kritiķi norādīja, ka piedāvātie grozījumi varētu būtiski, negatīvi ietekmēt interneta platformas, kā arī potenciāli pat ierobežot lietotāju iespējas dalīties ar mēmiem (interneta jokiem, memes - no angļu valodas).
Pret autortiesību direktīvu balsoja 318 deputāti, to atbalstīja 278, bet 31 balsojumā atturējās.Tas nozīmē, ka septembra plenārsēdē EP diskutēs un balsos par grozījumiem Parlamenta pozīcijā.
"Diemžēl deputātu vairākums neatbalstīja manu un Juridisko jautājumu komitejas nostāju, taču tā ir daļa no demokrātiskā procesa. Mēs pie šī jautājuma atgriezīsimies septembrī, kad mēģināsim kliedēt cilvēku bažas, vienlaikus pielāgojot autortiesību noteikumus digitālā laikmeta prasībām," pēc balsojuma sacīja EP deputāts Aksels Voss.
Saskaņā ar EP reglamentu vismaz 10% deputātu (76) var iebilst pret komitejas apstiprināto sarunu mandātu un pieprasīt balsojumu plenārsēdē. Šajā gadījumā tika savākts nepieciešamais skaits deputātu parakstu.
Vairāk par direktīvas potenciālajiem riskiem, kurus saskatījuši kritiķi, lasiet šeit: EP virzītā direktīva varētu apdraudēt pat dalīšanos ar jokiem internetā