"Pēc prezidenta Trampa paziņotā ceļošanas aizlieguma mēs šodien novērtēsim situāciju," paziņoja Mišels. "Eiropa veic visus nepieciešamos pasākumus pret Covid-19 vīrusa izplatīšanos, ierobežo skarto cilvēku skaitu un atbalsta pētniecību."
Saskaņā ar Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs (ECDC) jaunākajiem datiem, līdz trešdienai ar jauno koronavīrusu Eiropā inficējušies vairāk nekā 17 000 cilvēku, vairāk nekā puse no tiem Itālijā, bet no Covid-19 miruši 711 cilvēki.
Tramps trešdien uzrunā valsts iedzīvotājiem no Ovālā kabineta pavēstīja, ka uz nākamajām 30 dienām tiks apturēti visi ceļojumi no Eiropas uz ASV. Jaunie noteikumi stāsies spēkā pusnaktī uz sestdienu.
Viņš precizēja, ka šis aizliegums "neattieksies uz Lielbritāniju". Tas arī netiks attiecināts uz "amerikāņiem, kas izgājuši attiecīgas pārbaudes".
Baltais nams vēlāk nāca klajā ar paziņojumu, precizējot aizliegumu un tā izņēmumus.
Ieceļošanas aizliegums attieksies uz cilvēkiem, kas fiziski atradušies Šengenas zonā pēdējās 14 dienās pirms sava mēģinājuma ierasties ASV.
Aizliegums tomēr neattieksies uz tiem Šengenas zonu apmeklējušajiem cilvēkiem, kas ir ASV pilsoņi vai pastāvīgie iedzīvotāji, ASV pilsoņu vai pastāvīgo iedzīvotāju dzīvesbiedri vai ASV pilsoņu vecāki.
Aizliegumam nebūs pakļauti arī cilvēki ar zināmām vīzām.
Tramps savā uzrunā piebilda, ka aizliegums arī "attieksies uz lielu tirdzniecības un kravu apjomu" un "dažādām citām lietām". Šie vārdi izraisīja satraukumu, un ASV amatpersonas bija spiestas precizēt, ka aizliegums attieksies tikai uz cilvēku ieceļošanu, nevis preču vai kravu importu.
ASV prezidents ir ticis kritizēts par lēnu reakciju uz koronavīrusa izplatīšanos, kura izraisītā slimība Covid-19 jau ir prasījusi vairāk nekā 4500 cilvēku dzīvības visā pasaulē.
Tramps, kurš iepriekš savos izteikumos bija mēģinājis mazināt koronavīrusa bīstamību, savā uzrunā apgalvoja, ka tā perēkļus ASV "iesējuši" ceļotāji no Eiropas, un vainoja Eiropas Savienību nepietiekami ātrā rīcībā.
ta nu gan
Irlielāmērāticams