Eiropas Komisija (EK), kas darbojas kā ES konkurences sargsuns, šādu soda mēru uzskata par samērīgu un preventīvu. Facebook 2014. gadā bija jāsaskaņo WhatsApp iegādes darījums ar EK, ņemot vērā abu uzņēmumu ievērojamo tirgus daļu. Lai to panāktu, WhatsApp pārņemšanas procesā Facebook apgalvoja, ka tobrīd nebija iespējams apvienot Facebook un WhatsApp lietotāju profilus, tomēr EK pagājušajā gadā radās aizdomas, ka tas tomēr bijis tehnoloģiski iespējams un arīdzan ticis īstenots.
Aizdomas radās, jo pērn WhatsApp pavēstīja, ka daļa no informācijas par lietotāju saziņu turpmāk tiks nodota mātes kompānijai Facebook, kas darīts ar mērķi uzlabot lietotājiem piedāvātās reklāmas, kā arī lai atvieglotu draudzības ieteikumu procesu šajā platformā. Tas nozīmē, ka abu uzņēmumu lietotāju kontus ir bijis iespējams automātiski savienot.
Vienlaicīgi WhatsApp pagājušā gada paziņojums par informācijas sniegšanu mātes kompānijai Facebook raisīja Eiropas Datu aizsardzības uzraugu aizdomas, kuras iebildumu dēļ Whatsapp vairs nesniedz Facebook savu lietotāju informāciju un datus.
"Komisija ir konstatējusi, ka, pretēji Facebook paziņojumiem, 2014. gadā abu platformu lietotāju kontu automātiska apvienošana tomēr bijusi iespējama, un Facebook par to zināja," pausts EK paziņojumā.