Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā 0 °C
Daļēji apmācies
Ceturtdiena, 21. novembris
Andis, Zeltīte

Grieķijas salu iedzīvotāji protestē pret migrantu nometnēm

Tūkstošiem Grieķijai piederošo salu iedzīvotāju trešdien uzsākuši protesta akciju, pieprasot salās izvietoto nelegālo imigrantu aizturēšanas nometņu tūlītēju aizvākšanu.

Lesbas, Samas un Hijas salā izsludināts vispārējais streiks. Veikali ir slēgti, pārtraukta sabiedrisko pakalpojumu sniegšana, kamēr paši salinieki zem plīvojošiem Grieķijas karogiem pulcējušies pilsētiņu centrālajos laukumos.

"Mēs vēlamies atgūt savas salas, mēs vēlamies atgūt savas dzīves," vēsta viens no protestētāju plakātiem.

Patvēruma meklētāji jāizdala pa visu Grieķiju, sarunā ar aģentūru AFP norādījis kāds 72 gadus vecs Lesbas iedzīvotājs. "Un sava atbildība jāuzņemas Eiropai. Tai arī jāuzņem migranti."

Lielākā no nelegālo imigrantu nometnēm, kas atrodas Lesbas salā, paredzēta 2840 cilvēkiem, taču tajā šobrīd mitinās 19 000.

Arī citās salās izvietotās nometnes ir pārapdzīvotas, un imigrantu tiesību aizstāvji un mediķu labdarības organizācijas pastāvīgi kritizē nometnēs pastāvošos sadzīves apstākļus.

Novembrī valdība paziņoja par ieceri būvēt plašākas nometnes Lesbā, Hijā, Samā, Kosā un Lerā, kur kopumā šobrīd izvietoti 42 000 nelegālo imigrantu. Nometnēs bieži vērojami arī vardarbības uzliesmojumi starp savstarpēji naidīgām imigrantu grupām.

Tikai šomēnes Lesbas lielākajā nometnē nodurti divi nelegālie imigranti, bet kāda 18 gadus veca afgāniete šonedēļ tikusi smagi sadurta un joprojām atrodas slimnīcā.

Vēl trīs aizturētie nelegālie imigranti pēdējo nedēļu laikā izdarījuši pašnāvības.

Taču pret jaunu nometņu būvniecību kategoriski iestājas vietējās amatpersonas.

Pērn Grieķija atkal kļuva par galvenajiem vārtiem nelegālajiem imigrantiem iekļūšanai Eiropā. ANO bēgļu aģentūra 2019. gadā reģistrējusi 59 000 nelegālo imigrantu, kas pa jūru ieradušies no Turcijas, bet sauszemes robežu ar Turciju šķērsojuši 14 000.

Šogad līdz šim jau ieradušies vēl 3000 nelegālo imigrantu.

Tikai nelielai daļai varasiestādes ļauj pārcelties uz kontinentālās Grieķijas teritoriju, kamēr pārējiem mēnešiem jāgaida uz viņu patvēruma pieprasījumu izskatīšanu.

Otrdien 17 cilvēktiesību aizstāvju organizācijas brīdināja par pieaugošo "diskriminācijas un ksenofobijas klimatu", kam pakļauti patvēruma meklētāji.

 

Top komentāri

Itamars Toledano
Mēs arī protestējam pret 600 000 krievu migrantu, kas nedodas atpakaļ uz savu zemi, bet degradē dzīvi Latvijā, nemitīgi to un ES ķengādami.
to homo maukus
t
grieķi krievus iekšā nelaiž, tā nav par ko satraukties
piedodiet
p
Salas saucas Lesbosa, Samosa un Hiosa. Godāsim ļaudis, ko turku okupanti kāva bet nenokāva.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits