Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +3 °C
Apmācies
Pirmdiena, 23. decembris
Viktorija, Balva

Junkers cerīgs par iespēju panākt lūzumu CETA sarunās

Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers trešdien pauda pārliecību, ka var panākt lūzumu sarunās, glābjot Eiropas Savienības un Kanādas brīvās tirdzniecības līgumu (CETA).

"Esmu cerību pilns, ka šīs dienas laikā starp Beļģijas valdību un Valonijas valdību, un citu valsts daļu valdībām tiks panākta vienošanās," viņš paziņoja, Strasbūrā uzrunājot Eiropas Parlamenta (EP) deputātus.

"Man tomēr nav skaidrs, vai tas mums ļaus rīt parakstīt vienošanos ar Kanādu," atzina Junkers, piebilstot, ka tas, "kad tas notiek, ir mazāk svarīgs nekā tas, ka tas notiek".

Eiropadomes prezidents Donalds Tusks tikmēr EP uzsvēra, ka ceturtdien paredzētais Eiropas Savienības (ES) un Kanādas samits, kurā bija paredzēts parakstīt līgumu, "joprojām ir iespējams".

"Ja mēs nevaram pārliecināt par brīvo tirdzniecību ar tādu valsti kā Kanāda - viseiropeiskāko valsti ārpus Eiropas un tuvu draugu un sabiedroto - Eiropas globālajai pozīcijai būs acīmredzamas sekas," viņš brīdināja.

Beļģijas ārlietu ministrs Didjē Reinderss, kurš ir atbildīgs arī par tirdzniecības jautājumiem, trešdien rīkoja jaunu sarunu kārtu ar Beļģijas reģionālo valdību pārstāvjiem.

Pirms šīm sarunām viņš pavēstīja, ka atklāts palicis "ne vairāk" kā viens vai divi jautājumi, vēsta Beļģijas ziņu aģentūra Belga. Apspriesti esot arī lauksaimniecības jautājumi.

Kā ziņots, Beļģijas premjerministrs Šarls Mišels pirmdien paziņoja, ka Beļģija nevar parakstīt CETA, jo Valonijas un citu reģionu administrācijas atteikušās sniegt federālajai valdībai atļauju to darīt.

ES ir brīdinājusi, ka, Beļģijai nespējot izlemt par atbalstu CETA, tiks atcelts ceturtdien paredzētais ES un Kanādas samits.

Sarunas par CETA tika pabeigtas jau 2014.gadā, taču, Eiropā pieaugot pretestībai, tā ieviešana tika kavēta. Līgums apvienotu 500 miljonus cilvēku apdzīvoto ES ar pasaulē desmito lielāko ekonomiku.

Līguma pretinieki uzstāj, ka tas dod pārlieku lielu varu daudznacionālajām kompānijām, kā arī apdraud vides un patērētāju aizsardzības standartus.

Aktīvisti arī norāda, ka CETA rada bīstamu precedentu, kas pavērs ceļu līdzīga līguma noslēgšanai starp ES un ASV jeb TTIP.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits